• 0
Na premiérové vítězství v nové sezoně museli fotbalisté Pěnčína-Turnova čekat až do 3. kola divize C, v němž hostili Dvůr Králové nad Labem. Na první pohled jednoznačná výhra 5:2 se ale nerodila lehce. Významný podíl na ní měl exligový záložník Petr Papoušek, který se prezentoval hattrickem. Podívejte se na video.

Sedmatřicetiletý Papoušek má na kontě 311 odehraných zápasů a 36 gólů v nejvyšší soutěži. Nyní už je přidává v dresu Pěnčína-Turnova - jako kupříkladu proti Dvoru Králové.

„Naše zasloužené vítězství dirigované skvělým Papouškem. Hosté sice ze čtyř střel dvakrát skórovali, ale jinak byli zcela bezzubí,“ řekl po utkání pro klubový web vedoucí domácího mužstva Petr Horáček.

Pěnčín-Turnov už po pěti minutách vedl 2:0, to ještě Papoušek nepálil. Do konce prvního poločasu stihly oba týmy dát po jednom gólu - nejprve snížil hostující Marks po minele gólmana a poté vrátil domácím dvoubrankový náskok právě Papoušek, jenž s přehledem proměnil penaltu.

Jan Linka z Jablonce nad Jizerou (vlevo) a Petr Papoušek z Pěnčína-Turnova v souboji o míč

Dvůr Králové se během druhého poločasu opět dostal na dostřel zásluhou Podolníka, ale domácí měli Papouška, který dalšími dvěma přesnými ránami rozhodl o konečné výhře 5:2.

Tabulku divizní skupiny C vede s osmi body Kutná Hora, jež zdolala gólem Jakuba Vančury 1:0 Živanice.

Výsledky 3. kola: Dobrovice - Jablonec nad Jizerou 3:1, Pardubice B - Český Brod 5:1, Náchod - Česká Třebová 0:0, na pen. 4:3, Ústí nad Orlicí - Vysoké Mýto 0:0, na pen. 5:3, Letohrad - Týniště nad Orlicí 2:0, Kutná Hora - Živanice 1:0, Pěnčín-Turnov - Dvůr Králové 5:2, Trutnov - Benátky nad Jizerou 1:1, na pen. 4:5.

1. Kutná Hora 3 2 1 0 0 7:1 8
2. Ústí nad Orlicí 3 1 2 0 0 5:1 7
3. Dobrovice 3 1 1 1 0 5:3 6
4. Pardubice B 3 2 0 0 1 7:6 6
5. Jablonec nad Jizerou 3 2 0 0 1 6:5 6
6. Vysoké Mýto 3 1 1 1 0 2:1 6
6. Náchod 3 1 1 1 0 2:1 6
8. Benátky nad Jizerou 3 0 3 0 0 2:2 6