• 0
V minulé sezoně se fotbalisté ZČE Plzeň v divizi jen trápili. Prohrávali jedno utkání za druhým, schytávali debakly a nebyli rovnocenným soupeřem. Po sestupu do přeboru Plzeňského kraje se karta, zdá se, obrací. Hned v prvním kole totiž deklasovali Horažďovice vysoko 7:0. Podívejte se na video.

Domácí hráč Chocholatý se prezentoval hattrickem, dvakrát se trefil Vohrna, po jednom gólu přidal Peterka a Macht.

Už do půle si ZČE Plzeň vytvořila slibný náskok 3:0, který po poločase dalšími brankami potvrzovala.

Shrnutí na jejím klubovém webu nešetřilo chválou ani varováním před uspokojením: „Cíle jsou ty nejvyšší a tyhle tři body byly více méně povinné. Každopádně ten způsob, jakým jsme se k nim dopracovali, je dobrým vkladem pro další zápasy a je hlavním pozitivem celého zápasu. Každopádně si kluci můžou v klidu koupit pondělní noviny, ale na odpoledním tréninku už si zase musí sednou na kostrč a pořádně se připravit na kolo druhé. Protože jestli i to zvládneme za tři body, tak už to bude podstatně kvalitnější káva.“

Koloveč, která v minulé sezoně plzeňský přebor ovládla, ale o soutěž výše jít odmítla, také na úvod nového ročníku zvítězila.

Z Rozvadova si přivezla vysokou výhru 4:0, přičemž jedním gólem se na ní podílel exligový forvard Tomáš Došek.

Zazářila i Slavia Vejprnice. Ta deklasovala Černice 5:1 a potvrdila, že druhé místo z poslední sezony nebylo náhodné.

Výsledky 1. kola: ZČE Plzeň - Horažďovice 7:0, Rapid Plzeň - Domažlice B 3:1, Rozvadov - Koloveč 0:4, Přeštice - Holýšov 2:1, Bolevec - Zruč 1:0, Chotíkov - Horšovský Týn 0:3, Vejprnice - Černice 5:1, Rokycany B - Hor. Bříza 2:1.

1. SK ZČE Plzeň 1 1 0 0 7:0 3
2. SK Slavia Vejprnice 1 1 0 0 5:1 3
3. Slavoj Koloveč 1 1 0 0 4:0 3
4. FC Dynamo Horšovský Týn 1 1 0 0 3:0 3
5. SKP Rapid Sport 1 1 0 0 3:1 3
6. FC Rokycany B 1 1 0 0 2:1 3
7. Přeštice 1 1 0 0 2:1 3
8. SSK Bolevec 1 1 0 0 1:0 3