• 0
Fotbalisté Dražic už třikrát ovládli přebor Jihočeského kraje. Postup o soutěž výše ale odmítli, a proto i v této sezoně budou o body válčit právě v přeboru. Úvodní utkání zvládli na výbornou, kaplického nováčka zdolali jasně 4:1. Podívejte se na video.

Hosté se prosadili pouze z penalty, Dražice přitom vedly po půli už 3:0. Čtvrtý gól padl až v nastaveném čase druhé půle, když svůj druhý gól v zápase přidal Kaše.

„My jsme nepřevedli nijak oslnivý výkon, stále se mužstvo sehrává, na druhou stranu jsme dokázali vstřelit čtyři branky a další brankové příležitosti neproměnit,“ zůstává pro jihoceskyfotbal.cz na zemi hrající trenér Dražic Miloš Veselý.

„Výsledek je pro nás, myslím, až moc krutý. První půlhodinu jsme hráli vyrovnanou partii a dobrý zápas, ale pak nás zkušenější soupeř tvrdě potrestal za naše chyby. Odvedli jsme si tam nováčkovskou daň,“ doplnil ho kaplický kouč Petr Lesňák.

Výsledky 1. kola: Soběslav - Písek B 2:2, Rudolfov - Čimelice 2:0, Osek - Sedlice 3:0, Veselí - Dačice 3:0, Prachatice - Jankov 1:0, Dražice - Kaplice 4:1, Třeboň - J. Hradec 1:0, Hluboká - Želeč 0:1.

1. Dražice 1 1 0 0 4:1 3
2. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 1 1 0 0 3:0 3
3. TJ Osek 1 1 0 0 3:0 3
4. SK Rudolfov 1 1 0 0 2:0 3
5. Jiskra Třeboň 1 1 0 0 1:0 3
6. FK Tatran Prachatice 1 1 0 0 1:0 3
7. Sokol Želeč 1 1 0 0 1:0 3
8. FK Rašelina Soběslav 1 0 1 0 2:2 1