Bizarní cvičební pomůcka připomíná vibrátor. Ženám usnadní život

  • 10
S dysfunkcí svalů pánevního dna se během života potýká polovina žen. Kvůli tomu mohou mít i problémy s otěhotněním. Pomoci jim může pomůcka, kterou představili čínští vývojáři. Na první pohled vypadá jako elegantní vibrátor, ale jde o herní ovladač reagující na zatnutí pánevních svalů.

Čínští vývojáři z Linkcube Studia se rozhodli pojmout nudné Kegelovy cviky, které posilují pánevní svaly, výrazně zábavnější formou. Dysfunkce pánevního svalstva trápí řadu žen a je příčinou mnoha zdravotních komplikací včetně problémů s otěhotněním, bolestí zad bez zjevných příčin či inkontinence. Právě na ni tým vývojářů odkazuje formou slovní hříčky v názvu hry, k jejímuž ovládání netradiční ovladač slouží.

Ovladač Skea (Smart Kegel Exercise Aid), který si lze při pouhém pohledu opravdu snadno splést s vibrátorem elegantního designu, je opatřen tlakovým senzorem. Díky němu je možné ovládat postavičku v mobilní hře Alice in Continent. Komunikace se smartphonem probíhá prostřednictvím Blueetooth, podporovány jsou verze 3.0 a 4.0.

Předtím je nutné Skeu zavést přímo do vaginy, velikostí by měl ovladač vyhovovat většině žen. Zatínáním pánevních svalů přiměje uživatelka postavičku v mobilní hře k výskoku, čímž překonává překážky při běhu za králíčkem. I přesto, že Skea není vibrátor, je vybaven vibračním motorkem.

Kegelovy cviky

V roce 1948 představil americký gynekolog Arnold Kegel cviky, které se zaměřují na procvičování a zpevnění pánevních svalů. Tedy svalů v oblasti pochvy, močové trubice a konečníku. Kromě jiného pomáhají i při potížích s močovou inkontinencí.

Primárně však slouží ke zlepšení sexuálního života, u žen mimo jiné ke zvýšení vzrušivosti, u mužů k lepší erekci či oddálení ejakulace. Cviky spočívají v rytmickém zatínání a následném uvolňování pánevního svalstva.

Vibrace zde slouží jako zpětná vazba při správně provedené kontrakci svalů, zjednodušeně řečeno jako odezva na včasný výskok postavičky v mobilní hře. Tedy zcela opačně než je běžně u herních ovladačů zvykem, u nich vibrace upozorní hráče na nežádoucí kontakt s překážkou.

Nudné Kegelovy cviky, které je nutné opakovat několikrát denně, Skea promění v užitečně příjemnou zábavu. Aby však mohli vývojáři myšlenku z fáze prototypu posunout do plně funkčního a volně prodejného produktu, shánějí prostřednictvím portálu Kickstarter částku 38 tisíc dolarů (780 tisíc korun).

Skea má být k dostání ve více barevných provedeních a autoři počítají s podporou operačních systémů Android a iOS. První dodávka se v případě úspěšného financování uskuteční již letos v prosinci. Řada žen by tak pod vánočním stromečkem mohla najít vskutku netradiční dárek.