• 0
V posledních dvou sezonách se v přeboru Jihočeského kraje konal stejný scénář - v závěrečném kole se střetli fotbalisté Jankova s Dražicemi, které vždy slavily triumf v přeboru. A nejinak tomu bylo i letos. Jenže s jednou změnou - Dražice si ve vzájemném měření sil tentokrát připsaly porážku. Ne jen tak ledajakou, prohrály vysoko 0:4. Podívejte se na video s gólovými momenty 30. kola.

První půle ale nenaznačovala, že by domácí Dražice měly prožít hrůzné chvíle. Do kabin o přestávce šly týmy za nerozhodného stavu 0:0.

„První poločas byl oboustranně vyrovnaný a přinesl šance na obou stranách, které však ani jedno mužstvo nevyužilo,“ povídal pro jihoceskyfotbal.cz asistent dražického kouče Jaroslav Fořt.

„Ve druhém poločase jsme chtěli urvat vítězství na svou stranu, ale agresivně hrající hosté během pár minut rozhodli o osudu posledního utkání a zaslouženě vyhráli,“ dodal.

Jankov zvedl radostně ruce nad hlavu poprvé v 53. minutě. Diviš se ujal exekuce přímého kopu a z asi pětadvaceti metrů poslal míč rovnou do sítě.

Ten samý hráč skóroval ještě jednou. V pokutovém území přesně přebral balón, protihráče se zbavil rychlou kličkou a tvrdou ránou k bližší tyči zvýšil vedení hostů už na 2:0.

Jako kdyby ale Jankov neměl dost. Pak se hlavou prosadil Voráček a poslední branku si připsal Štefl.

Toto utkání přesto o ničem podstatném nerozhodovalo. Dražice bez ohledu na výsledek skončily první a Jankov pátý. Lídr jihočeského přeboru se ovšem rozhodl opět zůstat v páté nejvyšší soutěži a divizi nezkusit.

Výsledky 30. kola: Bavorovice - Roudné 0:5, Čimelice - Hluboká 2:3, Písek B - Rudolfov 1:0, Třeboň - Prachatice 0:0, Dražice - Jankov 0:4, Veselí - Dačice 2:2, Osek - Sedlice 2:2, Soběslav - Lažiště 3:3.

1. Dražice 30 22 3 5 70:35 69
2. Malše Roudné 30 20 4 6 80:37 64
3. Hluboká n.Vltavou 30 17 4 9 60:38 55
4. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 30 14 11 5 48:31 53
5. SK Jankov 30 15 5 10 51:39 50
6. TJ Osek 30 12 7 11 50:43 43
7. Jiskra Třeboň 30 13 3 14 46:40 42
8. FC Písek B 30 12 3 15 53:55 39