• 0
Definitivní razítko vítěze přeboru Jihočeského kraje získali fotbalisté Dražic až ve 28. kole. Poté, co otočili utkání proti Lažišti na konečných 2:1, slaví třetí titul v řadě. O tom, jestli se klub přihlásí do divize, se rozhodne v nejbližších dnech. Podívejte se na video.

Předposlední Lažiště zprvu favorita z Dražic trápilo. Vždyť se také dostalo do vedení, když se ve 14. minutě trefil po rohu Vlk.

Jenže Dražice mají tuto sezonu vítěznou mentalitu a v tomto zápase také měly Hojdara, který vstřelil oba góly domácích. A oba hlavou - po rohu a po trestném kopu.

"Ve druhém poločase jsme mohli svůj náskok pojistit, vše ovšem zůstalo pouze u nevyužitých šancí. I když jsme jednu šanci využili, nebyla rozhodčím uznána. Na druhou stranu je potřeba dodat, že nás v několika ošemetných situacích v závěru utkání podržel brankář Cimburek, který spolu Hojdarem patřil k nejlepším hráčům. Na závěr přeci jenom chválím celé mužstvo za vůli po vítězství," dodal pro jihoceskyfotbal.cz asistent dražického trenéra Jaroslav Fořt.

Výsledky 28. kola: Bavorovice - Sedlice 1:1, Čimelice - Písek B 0:1, Osek - Hluboká 2:3, Veselí - Rudolfov 4:1, Soběslav - Dačice 6:0, Dražice - Lažiště 2:1, Třeboň - Roudné 0:1, Jankov - Prachatice 1:1.

1. Dražice 28 21 3 4 68:31 66
2. Malše Roudné 28 18 4 6 72:37 58
3. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 28 14 9 5 46:29 51
4. Hluboká n.Vltavou 28 15 4 9 55:36 49
5. SK Jankov 28 13 5 10 43:39 44
6. TJ Osek 28 12 5 11 48:41 41
7. Jiskra Třeboň 28 13 1 14 45:39 40
8. FK Rašelina Soběslav 28 10 6 12 50:47 36