David Limberský. Archivní snímek

David Limberský. Archivní snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Kapitán Limberský: Dostáváme moc gólů, musíme bránit líp jako tým

• 30
Premiéru ve fotbalové reprezentaci s kapitánskou páskou si obránce David Limberský představoval jinak. Český tým prohrál doma s Rakouskem přípravné utkání 1:2 a čekání na vítězství pod trenérem Pavlem Vrbou natáhl na tři zápasy.

Proč to ani do třetice nevyšlo?
Těžko se mi to hodnotí, protože jsme prohráli. První půle byla opatrná, nedostávali jsme se moc do zakončení. Tomáš Hořava dal krásný gól a bylo to zaslouženě jedna jedna. Druhou půli jsme byli lepší, vytvořili si převahu, měli jsme i několik slibných šancí, ale bohužel je nevyužili a pak jsme z odražených balonů inkasovali. Zatím nemáme štěstí, i když se na něj nemůžeme vymlouvat.

Potřetí pod trenérem Vrbou jste dostali dva góly. V čem je problém?
Není to dobrá vizitka jak pro obranu, tak pro celý tým. Dva góly je hodně, zkusíme to zlomit tím, že zahrajeme na nulu vzadu.

Podepisuje se na defenzivě, že pokaždé hraje v jiném složení?
Těžko říct. Není to jenom o čtyřce vzadu, je to o bránění celého týmu. Kdyby se hrálo v obraně ve stálém složení, víc by se to sehrálo, ale trenér zkouší. A myslím, že má zatím zamotanou hlavu.

Měl jste jako kapitán proslov o přestávce?
Ne, není potřeba. Známe se všichni z ligy a tak jsme se nějak motivovali navzájem. Je škoda, že to nevyšlo.

Bylo znát, že chyběli hráči ze zahraničních lig?
To je spíš otázka pro trenéra, k tomu bych se nechtěl vyjadřovat. Někteří kluci chyběli.

Co vám chybělo v koncovce?
Dostávali jsme se tam druhou půli. Nevím, jestli je to štěstí nebo neumění, ale nepadá to tam.

Hlavně v záloze to bylo mdlé. Myslíte, že se na sparťanech mohla podepsat únava z oslav?
To není otázka pro mě, ale sezona byla pro nás strašně dlouhá. Jsme rádi, že to končí a že můžeme načerpat síly do další sezony. I když to nic nemění na tom, že výkon měl být první půli lepší.

Co budete muset změnit do ostrých kvalifikačních zápasů? Doba na zkoušení se krátí.
Asi proměňování šancí, to je největší kámen úrazu. A defenziva. Tři zápasy, šest gólů - to je strašně moc. Musíme bránit líp jako tým.