Josef Jindřišek (vlevo) v akci v utkání se Spartou. | foto: ČTK

Kapitán Bohemians: Jen jsme se modlili, aby Olomouc nedala gól

• 6
Půl hodiny Josef Jindřišek slavil s fanoušky na hřišti záchranu ve fotbalové lize. Pak si vzal kapitán Bohemians 1905 do náruče obě dcery a přišel mezi novináře. "Jsme šťastní, že na podzim budeme začínat zase v lize a nepropadli jsme se do té druhé," říkal třiatřicetiletý záložník po remíze 0:0 s Plzní, která Bohemians v součtu s ostatními výsledky stačila.

Jak těžký to byl proti Plzni zápas na psychiku?
Bylo to těžké nejen psychicky, ale i fyzicky. Plzeň režírovala hru, musím přiznat, že měla celý zápas pod kontrolou. Zaplaťpánbůh, že jsme nedostali gól a v Liberci to pro nás dopadlo taky dobře...

Vy jste ale svůj zápas skončili o tři minuty dříve a na stadionu zavládlo ticho. Pak propukla euforie. Co vám během čekání běželo hlavou?
Stáli jsme v kruhu a čekali na reakci fanoušků. Když začali řvát a objímat se, byl to nádherný pocit. V tu chvíli bylo jasné, že můžeme slavit taky.

Mladší hráči z vaší sestavy říkali, že do poslední chvíle neznali výsledky z ostatních stadionů. Vy taky ne?
Je pravda, že mladší kluci nevěděli nic. Já a Erich Brabec jsme ale informace o ostatních výsledcích měli. Nechtěli jsme to mladým říkat, aby jim to zbytečně nesvazovalo nohy. Já měl přehled dobrý.

A jak vám bylo, když Olomouc dvacet minut před koncem vyrovnala v Liberci? V případě její výhry by vám nestačila ani remíza s Plzní.
Abych byl upřímný, tak jsem se jen modlil, abychom my ubránili remízu a Olomouc nedala gól. Dopadlo to dobře. Jsme maximálně spokojení. Teď nás čeká velká oslava.

Druhý poločas byl nekonečný, řekl kouč Klusáček

"Nikomu bych nepřál zažít to, co jsme my zažívali druhý poločas. Bylo to hodně dlouhé, nekonečné. Ale podařilo se zachránit pro Bohemku ligu, takže sezona je úspěšná. Musím před klukama smeknout, po celou dobu věřili, že se zachráníme. O výsledcích z jiných stadionů jsme z lavičky informovali jen Pepu Jindřiška s Erichem Brabcem, bylo to zapotřebí. Kdybychom to zbytečně otevřeli a hráli na riziko, mohlo se nám to vymstít. Plzeň potvrdila, že má velmi dobrý tým. Většinu zápasu kontrolovala, my jsme jen odolávali. Soustředili jsme se na to, abychom uhráli bod a věřili, že Liberec neprohraje s Olomoucí. Co se týče mého pokračování v Bohemce, tak mi po sezoně končí smlouva. Všechno se teprve bude řešit. Teď šla veškerá energie na to, abychom se zachránili."