• 0
Do konce soutěžního ročníku divize C zbývají už jen tři kola a vedoucí tým z Nové Paky má na druhou Dobrovici sedmibodový náskok. Lídr tak v příštím kole může stvrdit postup do České fotbalové ligy bez ohledu na výsledky jiných týmů. Jak dokráčel k vítězství v 27. kole? Podívejte se na video.

Nová Paka přivítala na domácím hřišti Jablonec nad Jizerou z dolní poloviny tabulky. Žádné ofenzivní hody diváci neviděli, na jediný gól utkání si museli počkat až do 81. minuty.

Po několika vyhraných hlavičkových a osobních soubojích se balónu zmocnil střídající Janouch, jenž přízemní střelou otevřel skóre utkání a také rozhodl o konečném výsledku.

"Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem dostat soupeře pod tlak a vstřelit vítězný gól. Věděli jsme, že musíme být trpěliví a dát si pozor na soupeřovy nebezpečné brejky. Nakonec náš záměr vyšel a jsme rádi, že rozhodl právě střídající hráč, protože máme velmi vyrovnaný kádr. Cítíme, že jsme velmi blízko obrovského úspěchu a doufáme, že ten poslední krok uděláme již v následujícím kole," přeje si trenér Nové Paky Viktor Pařízek ve vyjádření pro klubový web.

Oba už jistě sestupující týmy divize C prohrály. Poslední Rapid Liberec nestačil na Turnov (2:4) a Železný Brod utrpěl na hřišti Dvora Králové potupný sedmigólový debakl.

Výsledky 27. kola: Pardubice B - Letohrad 3:8, Dobrovice - Svitavy 4:3, Živanice - V. Mýto 2:0, Rapid Liberec - Turnov 2:4, Dvůr Kr. - Žel. Brod 7:0, Trutnov - Ústí n. O. 1:0, K. Hora - Náchod 2:1, N. Paka - Jablonec n. J. 1:0.

1. 1.FK Nová Paka 27 20 5 2 72:26 65
2. FK Dobrovice 27 17 7 3 62:25 58
3. FK Pěnčín-Turnov 27 15 5 7 66:45 50
4. Sokol Živanice 27 13 6 8 44:30 45
5. SK Vysoké Mýto 27 12 6 9 48:40 42
6. Sparta Kutná Hora 27 12 5 10 48:33 41
7. Dvůr Králové 27 12 5 10 47:47 41
8. Jiskra Ústí n.Orlicí 27 12 4 11 47:37 40