• 0
Aktuálně předposlední tým Pražská teplárenská přeboru ze Zbraslavi si jarní část sezony určitě představoval jinak. Za jedenáct zápasů fotbalisté místního klubu nastříleli pouhé tři góly a nasbírali dva body za stejný počet remíz. Nelichotivou bilanci změnilo až 28. kolo, ve kterém na domácím hřišti zdolali Union Vršovice těsně 2:1. Podívejte se na video.

Na první gól fanoušci čekali až do druhé půle. Vedení se ujali domácí po přesně trefě Sedláčka.

Radost z vidiny první jarní výhry ale vyprchala po necelých deseti minutách, když za Vršovice srovnal Baum.

Přesto nakonec Zbraslav slavila. Ačkoliv hrála od 74. minuty o deseti, nakonec se pár minut před koncem po dorážce prosadil Strnad a domácí si připsali teprve páté vítězství v celé sezoně.

"Soutěž pro nás bodově skončila, uvízli jsme v pásmu sestupu, ale chtěli jsme se fanouškům omluvit za zkaženou sezonu," řekl po utkání pro fotbalpraha.cz zbraslavský kapitán Michael Žižka.

To vršovický kouč Vladimír Šimr výkon svých svěřenců nechápal. "Předvedli jsme tragický výkon. Hráči k tomu přistoupili na dvacet procent. Takhle se mistrovské utkání nehraje. Stydím se," smutnil.

Zbraslav - Vršovice 2:1 (0:0)
53. Sedláček, 85. Strnad - 62. Baum.

Ostatní výsledky 28. kola: Viktoria Žižkov B - Královice 1:1, Libuš - Př. Kopanina 2:4, ČAFC - Motorlet Praha B 0:0, Háje - Radotín 0:1, Třeboradice - Uhelné sklady 3:4, Admira Praha B - Bohemians B 0:0, Uhříněves - Meteor B 0:3.

1. Sokol Královice 27 17 6 4 75:37 57
2. FSC Libuš 28 16 3 9 56:38 51
3. SK Uhelné sklady Praha 28 13 7 8 52:39 46
4. SK Union Vršovice 28 13 3 12 41:36 42
5. FC Přední Kopanina 28 11 8 9 63:53 41
6. ČAFC Praha 28 12 5 11 56:46 41
7. SK Třeboradice 28 11 8 9 52:57 41
8. FK Admira Praha B 28 11 7 10 51:46 40