• 0
Byl to jeden z nejatraktivnějších duelů jarní části divize B. Šťastný konec prožívali fotbalisté Vyšehradu, kteří zdolali Louňovice na jejich hřišti 2:1 a bodově se na ně dotáhli. Nyní mají oba týmy shodně 59 bodů. Podívejte se na gólové momenty 26. kola.

Do konce soutěže zbývají pouhá čtyři kola a čelo tabulky divize B se nebezpečně zamotává.

Louňovice, 59 bodů. Vyšehrad, 59 bodů. Kdo s koho? Zatím drží všechny triumfy Louňovice, pro které hovoří nejen lepší skóre, ale také lepší bilance z obou vzájemných utkání s Vyšehradem, ačkoliv jarní měření sil na domácí půdě prohrály.

Louňovice přitom nezačaly vůbec špatně. Do vedení se dostaly v 11. minutě zásluhou Hauera, jenž z dálky obloučkem překonal vyšehradského brankáře.

Hosté ovšem měli Ghaňana Ansumu, který přesně pálil v každém poločase a zařídil vítězný obrat.

Nejprve se ve 35. minutě prosadil po trestném kopu, když hlavou usměrnil míč do sítě. A pak se radoval v 59. minutě - se spoluhráčem založil pohlednou a rychlou kombinační akci, na jejímž konci byla oslava vítězného gólu. 2:1 pro hosty!

"Věděl jsem, že bude v tomto utkání na mém výkonu dost záležet, a tak mě o to víc těší, že se mi ho podařilo dvěma góly rozhodnout," říkal po utkání spokojeně Ansuma pro klubový web.

"Vyšehrad byl lepší, předčil nás ve všem. Jeho hráči se lépe pohybovali a byli také důraznější v soubojích. Svoji slabší chvilku si už Vyšehrad vybral na začátku jara a v této fázi sezony je na tom lépe než my, navíc se mu podařilo ustálit sestavu," dodal trenér poraženého celku Karel Jeřábek.

Výsledky 26. kola: Aritma - Brozany 2:0, Kladno - Lovosice 1:2, Štětí - Úvaly 1:2, Souš - Neratovice/Byškovice 1:3, N. Bor - Motorlet Praha 0:2, Žatec - Loko Chomutov 2:7, Louňovice - Vyšehrad 1:2, Litol - Č. Brod odloženo na 28. května.

1. Slavia Louňovice 26 18 5 3 64:21 59
2. FK Slavoj Vyšehrad 26 19 2 5 65:25 59
3. FK Neratovice - Byškovice 26 12 6 8 35:34 42
4. FK Baník Souš 26 13 1 12 46:37 40
5. FK Motorlet Praha 26 11 6 9 38:39 39
6. Sokol Brozany 26 10 8 8 39:28 38
7. SK Úvaly 26 10 3 13 34:36 33
8. FC Nový Bor 26 9 6 11 43:47 33