• 0
Jde o výhry, o body, ale i o skóre. Přesně to je případ čela tabulky přeboru Královehradeckého kraje i po 26. kole. Jak první Jičín, tak druhé Týniště nad Orlicí mají stejný počet bodů a oba týmy v tomto kole zvítězily. Podívejte se na video.

Zatímco Jičín se musel spokojit s hubenou výhrou 1:0, kterou ubojoval na hřišti Olympie HK, Týniště nad Orlicí si rovněž na venkovní půdě - v tomto případě v Chlumci nad Cidlinou - otevřelo střelnici a podpořilo ofenzivní pojetí fotbalu.

V tomto utkání totiž padlo rovných deset branek, přičemž sedm jich vstřelilo Týniště a odvezlo si všechny tři body. Cesta k nim však vůbec nebyla jednoduchá.

Hosté totiž vstoupili do zápasu katastrofálně. Po úvodních 24 minutách hry prohrávali už 0:3 a tenisovou hantýrkou byli zralí "na ručník".

Jenže Týniště nesložilo zbraně a hned minutu po třetím inkasovaném gólu snížilo. A do konce první půle ještě jednou. Do kabin se tak na přestávku šlo za stavu 3:2 pro domácí...

Hned dvě minuty po začátku druhého poločasu ale bylo srovnáno zásluhou Winklera.

Ale s jedním bodem se hosté nesmířili. Gól, gól, gól a ještě jeden gól! 65., 72., 74. a 90. minuta.

Po skončení utkání svítilo na tabuli překvapivé skóre - 3:7.

"Kvalita byla tentokrát jednoznačně na straně Týniště. Zkušenější tým by si vývoj utkání určitě pohlídal lépe. Pro naše mladé hráče to byla vysoká fotbalová škola a věřím, že si z ní budou něco pamatovat," řekl pro khfotbal.cz trenér Chlumce nad Cidlinou Martin Firbacher.

Zápletka královehradeckého přeboru tak pokračuje.

Výsledky 26. kola: Hořice - Rychnov n. K. 1:0, Slavia HK - Jaroměř 3:2, Libčany - Cidlina 3:1, Chlumec n. C. - Týniště n. O. 3:7, Olympia HK - Jičín 0:1, L. Bělohrad - Dobruška 4:2, Broumov - Úpice 1:0, Č. Kostelec - Kratonohy 0:2.

1. SK Jičín 26 16 7 3 47:22 55
2. SK Týniště n.Orlicí 26 17 4 5 64:40 55
3. FC Olympia Hradec Králové 26 15 5 6 62:40 50
4. Sokol Kratonohy 26 11 11 4 46:29 44
5. FC Slavia Hradec Králové 26 12 5 9 47:38 41
6. FK Jaroměř 26 11 6 9 64:51 39
7. SK Libčany 26 9 11 6 51:46 38
8. RMSK Cidlina Nový Bydžov 26 11 4 11 51:42 37