• 0
Fotbalisté České Třebové před domácím duelem 26. kola proti Lanškrounu dvakrát za sebou zvítězili na venkovním hřišti, jenže formu před vlastními fanoušky nepotvrdili a s Lanškrounem jen remizovali 1:1. Gólové momenty z tohoto kola přeboru Pardubického kraje najdete na přiloženém videu.

Lídr tabulky prohrával už od 6. minuty. Hostující hráč si naběhl na kolmici za obranu a proti němu se vydal domácí brankář. Jenže ten nezasáhl míč, zatímco lanškrounského fotbalistu ano.

Rozhodčí měl jasno - penalta! A tu Knápek suverénně proměnil.

Po dalších dvaceti minutách si ovšem Česká Třebová zajistila alespoň bod, když po několika nepřesných přihrávkách Lanškrouna - i kvůli podmáčenému terénu - technicky vystřelil Novotný a srovnal stav na 1:1.

Česká Třebová má nyní pětibodový náskok na druhou Choceň, jež má sice o zápas méně, ale o víkendu nestačila na Poličku v poměru 1:2.

Výsledky 26. kola (25. hraného): Chrudim B - Žamberk 2:1, Litomyšl - Dol. Újezd 2:0, Č. Třebová - Lanškroun 1:1, Polička - Choceň 2:1, Holice - Letohrad B 6:0, Třemošnice - Hlinsko 0:3, Heřmanův Městec - Pardubičky 3:0, Moravany - Svitavy B 6:2.

1. FK Česká Třebová 26 18 4 4 57:20 58
2. FK Agria Choceň 25 16 5 4 56:17 53
3. Sportovní kluby Polička 25 14 5 6 42:33 47
4. FC Hlinsko 25 14 2 9 37:30 44
5. MFK Chrudim B 26 13 4 9 42:28 43
6. Sokol Moravany 25 11 5 9 52:40 38
7. SK Holice 25 11 4 10 43:37 37
8. 1.FC Žamberk 25 10 4 11 37:33 34