Chicagský Brandon Saad přijímá od spoluhráčů.gratulace ke vstřelenému gólu.

Chicagský Brandon Saad přijímá od spoluhráčů.gratulace ke vstřelenému gólu. | foto: AP

Chicago je po úvodní výhře nad LA o další krůček blíže obhajobě

• 2
Stejně jako v loňském roce vstoupili hokejisté Chicaga do finále Západní konference play-off NHL domácí výhrou nad Los Angeles. Loni se při jízdě za Stanley Cupem radovali z výsledku 2:1, letos přidali ještě jeden gól navrch. Vítězství Blackhawks 3:1 zařídili Brandon Saad, Duncan Keith a kapitán Jonathan Toews.

Sedmý domácí zápas v letošním play-off a sedmá výhra. Hokejisté Chicaga zatím suverénně kráčí za obhajobou Stanley Cupu. V úvodních dvou sériích vyřadili shodně 4:2 na zápasy St. Louis a Minnesotu.

Ve finále Západní konference stojí Blackhawks v cestě stejně jako loni tým Los Angeles. Rok starý souboj tehdy skončil jasně 4:1 na zápasy pro Chicago, které má blíže k postupu po nedělním úvodním triumfu 3:1 i letos.

Obhájce stříbrné trofeje, do jejichž sestavy se po dvou duelech v roli nehrajícího náhradníka vrátil český zadák Michal Rozsíval, poslal do vedení v 15. minutě při přesilové hře Brandon Saad poté, co před Jonathanem Quickem tečoval ránu beka Nicka Leddyho.

Kings umazali nulu na kontě domácího Corey Crawforda v 25. minutě. O vyrovnání na 1:1 se postaral aktivní Tyler Toffoli. Smírné skóre ale nevydrželo dlouho, když už v 32. minutě vrátil Blackhawks vedení zadák Duncan Keith. Ve třetí třetině pak ještě pojistil výsledek proměněným brejkem 3 na 1 kapitán domácích Jonathan Toews. Svou druhou asistenci večera si připsal slovenský útočník vítězů Marián Hossa.

Výsledek:

Finále Západní konference:

Chicago - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
15. Saad, 32. Keith, 57. Toews - 25. Toffoli. Střely na branku: 20:26. Diváci: 21 832. Stav série: 1:0.