• 0
Zápas plný zvratů si prožili (i vychutnali) diváci, kteří dorazili na duel 27. kola České fotbalové ligy mezi pražským Meteorem a Převýšovem. Utkání skončilo remízou 3:3 a fanoušci viděli rychlý obrat i show Jana Fíčka. Podívejte se na video.

Hrdinou domácího Meteoru se stal pětatřicetiletý kapitán Jan Fíček, který byl jediným střelcem tohoto týmu v zápase proti Převýšovu. Trefil se rovnou třikrát.

Gól č. 1, 18. minuta. Po narážečce se spoluhráči Fíček tvrdě vypálil a poslal míč do rohu převýšovské branky. Hostující brankář byl bez šance - 1:0.

Gól č. 2, 24. minuta. Po ruce v pokutovém území nařídil sudí pokutový kop, s nímž neměl Fíček sebemenší problém a ranou k tyči zvýšil vedení - 2:0.

Gól č. 3, 76. minuta. Zlatý bod, mohou si říkat domácí fotbalisté. Po dechberoucím obratu Převýšova totiž Fíčkův spoluhráč obešel gólmana a pak přihrál neobsazenému kapitánovi před prázdnou branku - 3:3.

Hosté tak mohli jen litovat plně nezužitkovanému obratu, který předvedli v úvodu druhé půle. Nejprve ve 49. minutě po rychlé kombinaci snížil Kučera na 1:2, následně nikým nehlídaný Jarkovský hlavou vyrovnal na 2:2 a hned z dalšího útoku Převýšov přidal další branku, když se prosadil Zorvan.

Jenže Meteor měl svého Fíčka a oba celky si do tabulky připsaly po jednom bodu.

Naopak se dařilo rezervě pražské Sparty, která tak stále nevzdává postup do druhé ligy. Tentokrát zdolala Jirny 2:1, jediným sparťanským střelcem se stal Tiémoko Konaté, jenž sbírá starty i v prvním týmu. Za hosty se trefil jednačtyřicetiletý veterán Marek Kincl, který proměnil penaltu.

"Mám z hráčů dobrý pocit, protože jsem viděl, že chtějí udělat pro vítězství všechno," radoval se z výhry kouč Sparty B Martin Hašek pro klubový web.

Výsledky 27. kola (28. hraného): H. Měcholupy - Admira Praha 2:4, Strakonice - Zápy 1:7, Chrudim - Kolín 0:3, Kunice - Roudnice 3:0, Kr. Dvůr - Domažlice 3:1, Sparta Praha B - Jirny 2:1, Meteor - Převýšov 3:3, K. Vary - Čáslav 4:1, Štěchovice - Chomutov 0:0.

1. FK Kolín 28 15 5 8 44:25 50
2. MFK Chrudim 28 14 5 9 51:37 47
3. SK Viktorie Jirny 28 13 8 7 44:33 47
4. AC Sparta Praha B 28 14 5 9 48:38 47
5. FK Králův Dvůr 28 14 5 9 40:41 47
6. FK Čáslav 28 13 5 10 41:35 44
7. TJ Kunice 28 13 4 11 51:40 43
8. FC Chomutov 28 12 6 10 50:41 42