ZÁKROK MS. Slovenský brankář Ján Laco zázračným zákrokem zachránil svůj tým v

ZÁKROK MS. Slovenský brankář Ján Laco zázračným zákrokem zachránil svůj tým v utkání s Norskem. | foto: Profimedia.cz

Laco nás zachránil, velebí kouč Vůjtek „zázračný“ zákrok svého gólmana

• 31
Po třech prohrách zase na hokejovém Slovensku zavládla radost. A také naděje - na to, že by tým na mistrovství světa mohl třeba ještě dobýt čtvrtfinále. Hrdinou okamžiku se stal brankář Ján Laco: jeho akrobatický zákrok nasměroval Slováky k výhře nad Norskem.

Takový moment zpětně deptá každého hokejistu. Norský obránce Mats Trygg se napřahuje, stav utkání je 2:2, branka před ním je odkrytá... Jenže puk síť nerozvlní. Trygg nevěřícně zíral, jak jeho střelu odráží hokejka brankáře Jána Laca.

Bravurní zákrok! "Mohl to být klíčový moment," oddechl si veterán v brance Slováků. "Kdyby se Norové dostali do vedení, museli bychom zase dohánět skóre a bylo by to pro nás velmi psychicky náročné."

Slováci po tomto momentu ze 16. minuty předvedli svou dosud nejlepší pasáž na turnaji. Proti sebevědomým Norům zvítězili 5:2 a mají první výhru na MS. "Laco nás zachránil zázračným zákrokem. Byl to rozhodující moment utkání," přidal se k chvále muže ve výstroji i trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek.

Laco zářil už proti Česku, teď potvrdil roli slovenské jedničky. "Všem se nám ulevilo, tři body jsou zlaté," prohlásil brankář. "A co je hlavní, konečně jsme na mistrovství světa dokázali vyhrát třetí třetinu."

Závěrečná část byla dosud pro Slováky "prokletá" - proti Česku v ní ztratili těsný náskok a nakonec padli v prodloužení, s Kanadou soupeř odskočil a s Francií zažili dvacet minut hrůzy a obrat z 3:1 na 3:5. "Nervozita byla znát, ale jinak kluci pochopili, o co jde," těší kouče Vůjtka zmobilizování mužstva.

Příštím soupeřem Slováků budou v pátek Švédové, do tohoto duelu Laco a spol. jako favorité nepůjdou. Pokud však zvládnou souboje s Italy a Dány, stále by se mohli dostat do čtvrtfinále. Třeba je "zázračný" zákrok jejich gólmana nabudí.