NEVZDÁVÁME TO. Hokejisté NY Rangers po pátém duelu 2. kola play-off, který na

NEVZDÁVÁME TO. Hokejisté NY Rangers po pátém duelu 2. kola play-off, který na ledě Pittsburghu jednoznačně vyhráli. | foto: Reuters

Rangers rázně odmítli vyřazení, Minnesota srovnala sérii s Chicagem

• 4
Hokejisté Rangers odvrátili první mečbol Pittsburghu, když na ledě soupeře triumfovali jasným výsledkem 5:1 a snížili tak stav série na 2:3 na zápasy. Protahuje se rovněž konfrontace Minnesoty s Chicagem. Poté, co obhájci Stanley Cupu otevřeli sérii dvěma domácími výhrami, slavili Wild rovněž druhý domácí úspěch a série je tak srovnána 2:2 na zápasy.

Hokejisté Pittsburghu se v pátek mohli stát prvním postupujícím celkem do finále konference v rámci letošního play-off NHL. Proti Rangers nastupovali na domácím ledě za stavu 3:1 na zápasy.

Newyorský celek týmu Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina dokázal během úvodních čtyř partií nastřílet v součtu jen pět branek. Jen málokdo tedy čekal, že stejný počet gólů oslaví v rámci pátého souboje. Jasným triumfem 5:1 se tak Rangers udrželi v sérii, která se vrátí do slavné Madison Square Garden k šestému duelu.

Hosty nastartoval za triumfem využitou přesilovkou z 10. minuty útočník Chris Kreider. V 16. minutě Blueshirts vedli už o dvě trefy, když se poprvé prosadil Derick Brassard. Na startu druhého dějství připravil Henrika Lundqvista o čisté konto snižující Malkin, to bylo ovšem ze strany Pittsburghu v zápase vše.

Klíčovou fází duelu byla 38. a 39. minuta. Rangers během pouhých padesáti vteřin hry vstřelili další dva góly a pojistili si náskok na 4:1. Nejprve svou druhou branku večera oslavil Brassard a následně v přesilovce tvrdou bombou od modré čáry uspěl bek Ryan McDonagh. Poslední slovo si vzal ještě v 58. minutě zásahem do prázdné branky Penguins další zadák Kevin Klein.

"Jsem rád, že jsme dokázali zvítězit a zůstali tak ve hře o postup. Byla to skvělá žena. Nejlepší člověk, se kterým jsem se v životě setkal. Dlužil jsem jí to, abych dnes nastoupil. Vím, že by to tak chtěla," řekl po zápase zámořským novinářům útočník vítězů Martin St.Louis, jemuž ve čtvrtek umřela maminka. Kouč Alain Vigneault svému svěřenci navrhnul zůstat s rodinou v Montrealu, St.Louis se ale rozhodl nastoupit a pár hodin před zápasem doplnil spoluhráče v Pittsburghu.

Minnesota srovnala s Chicagem krok

V sérii Minnesoty s Chicagem si po úvodních čtyř soubojích oba celky udržely domácí neporazitelnost, stav je tedy srovnaný 2:2 na zápasy. Obhájci Stanley Cupu nejprve potěšili své publikum výhrami 5:2 a 4:1, hokejisté Wild pak před svými fanoušky triumfovali pro změnu výsledky 4:0 a naposledy v pátek 4:2.

Na úvodní dvě trefy Minnesoty v utkání ještě Blackhawks vždy našli odpověď, když otevírací gól z 8. minuty z hole Justina Fontaina umazal v čase 19:21 za asistence českého beka Michala Rozsívala útočník Patrick Sharp a trefu Jasona Pominvilla z úvodu druhé třetiny eliminoval v 27. minutě Michal Handzuš.

Rozdíl mezi oběma celky učinil až třetí zásah Wild, o který se v 28. minutě postaral Nino Niederreiter. Náskok domácích pak ještě pojišťoval v 44. minutě využitou přesilovkou Jared Spurgeon.

Výsledky 2. kola play-off:

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - New York Rangers 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky
: 24. Malkin - 16. a 28. Brassard, 10. Kreider, 29. McDonagh, 58. Klein. Střely na branku: 32:35. Diváci: 18.633. Stav série: 3:2.

Západní konference - 4. zápas:

Minnesota - Chicago 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
8. Fontaine, 24. Pominville, 28. Niederreiter, 44. Spurgeon - 20. Sharp (Rozsíval), 27. Handzuš. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.405. Stav série: 2:2.