• 0
Když byl ve 22. minutě vyloučen pravý bek Dvora Králové Kilevník, vypadalo to, že lídr divize C z Nové Paky bude mít jednoduchou práci. Jenže fotbalisté vedoucího týmu této soutěže přesilovku zužitkovali až v závěrečné dvacetiminutovce, která rozhodla o konečné výhře 2:0. Podívejte se na video.

K první brance potřebovala hostující Nová Paka standardní situaci. V 70. minutě měla výhodu trestného kopu, který suverénně proměnil Blažej, jehož rána jen těsně přeletěla zeď a zapadla do sítě.

Definitivní direkt pro domácí přišel v samém závěru utkání. Labík se dostal na levé straně hřiště do úniku a ze strany přehodil královedvorského gólmana.

O výsledku 2:0 pro lídra divize C bylo tak rozhodnuto. A Novou Paku hřeje sedmibodový náskok na druhé Dobrovice šest kol před koncem ročníku.

"Musím ocenit houževnatý a velmi bojovný výkon domácích, kteří v oslabení velmi dlouho odolávali našemu tlaku a podnikali občasné nebezpečné brejkové situace. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli," radoval se kouč Nové Paky Viktor Pařízek pro klubový web.

Zoufale se nedařilo poslednímu celku tabulky Rapidu Liberec. Ten si připsal už 21. porážku v sezoně, nestačil na Živanice v hrozivém poměru 1:8.

Výsledky 24. kola: V. Mýto - Svitavy 5:0, Letohrad - Náchod 2:0, Ústí n. O. - K. Hora 1:1, Jablonec n. J. - Pardubice B 5:1, Ž. Brod - Trutnov 1:3, Živanice - Rapid Liberec 8:1, Turnov - Dobrovice 1:2, Dvůr Kr. - N. Paka 0:2.

1. 1.FK Nová Paka 24 18 4 2 65:23 58
2. FK Dobrovice 24 15 6 3 55:22 51
3. FK Pěnčín-Turnov 24 13 5 6 55:34 44
4. Sokol Živanice 24 11 5 8 40:29 38
5. Dvůr Králové 24 11 5 8 39:43 38
6. Jiskra Ústí n.Orlicí 24 11 3 10 43:36 36
7. SK Vysoké Mýto 24 10 6 8 43:37 36
8. Sparta Kutná Hora 24 9 5 10 42:31 32