• 3
Gól slávistického záložníka Maria Ličky v dresu Admiry Praha, která je farmou červenobílého klubu, se v duelu 26. kola České fotbalové ligy zdál být vítězný. Padl totiž třináct minut před koncem, jenže rezerva Sparty o dvě minuty později vyrovnala na konečných 1:1. Podívejte se na sestřihy gólových momentů i z dalších zápasů.

Dvaatřicetiletý Lička mnoho šancí v prvním týmu prvoligové Slavie nedostává, a proto měl příležitost ukázat na farmě v Admiře své kvality.

A také je ukázal.

V 77. minutě utkání proti rezervě Sparty se ujal exekuce přímého kopu z asi pětadvaceti metrů a míč zakroutil tak šikovně, že přeletěl zeď a zapadl za záda bezmocného Švengera.

ZA MÍČEM. Mario Lička ze Slavie se pokouší proklouznout mezi Michael Rabušicem a Serhijem Rybalkou z Liberce.

Admira si vedení užívala jen dvě minuty, pak se k odraženému míči ve vápně dostal Martin Hašek mladší a poté, co prostřelil gólmana Víška, zařídil hostům jeden bod za remízu 1:1.

"Hodně nadprůměrné třetiligové utkání. Naši hráči podali poctivý bojovný výkon. Dobře a organizovaně jsme bránili," zhodnotil zápas kouč sparťanské rezervy Martin Hašek starší pro klubový web.

I v dalších duelech 26. kola stříleli góly zajímaví hráči. Třeba Pavel Verbíř, syn teplické legendy, který brankou v poslední minutě pomohl k remíze Roudnice nad Labem proti Štěchovicím 2:2. Byla to pro něj první trefa v třetí lize.

Překvapil i chomutovský kapitán Aleš Pikl. Devětatřicetiletý fotbalista, jenž nasbíral 249 startů a 45 gólů v nejvyšší soutěži, se hattrickem podílel na vítězství nad Horními Měcholupami 4:2.

Nervy drásající je nadále čelo tabulky soutěže. Hned tři týmy - Chrudim, Kolín a Jirny - mají shodně 47 bodů. Právě první a druhý tým se střetne už v příštím kole.

Výsledky 26. kola (27. hraného): Chomutov - H. Měcholupy 4:2, Domažlice - Chrudim 1:1, Roudnice - Štěchovice 2:2, Převýšov - Králův Dvůr 1:0, Admira Praha - Sparta Praha B 1:1, K. Vary - Kunice 1:3, Jirny - Strakonice 3:0, Čáslav - Kolín 2:0, Zápy - Meteor 1:4.

1. MFK Chrudim 27 14 5 8 51:34 47
2. FK Kolín 27 14 5 8 41:25 47
3. SK Viktorie Jirny 27 13 8 6 43:31 47
4. AC Sparta Praha B 27 13 5 9 46:37 44
5. FK Čáslav 27 13 5 9 40:31 44
6. FK Králův Dvůr 27 13 5 9 37:40 44
7. FC Chomutov 27 12 5 10 50:41 41
8. FK TJ Štěchovice 27 10 11 6 31:26 41