Thomas Vanek (20), P. K. Subban (76), Tomáš Plekanec (14) a Josh Gorges slaví...

Thomas Vanek (20), P. K. Subban (76), Tomáš Plekanec (14) a Josh Gorges slaví gól Montrealu. | foto: AP

Plekanec gólem nasměroval Montreal za výhrou, první úspěch slaví Wild

• 8
Hokejisté Montrealu v úterý porazili na domácím ledě Boston 4:2 a ujali se tak vedení v sérii 2:1 na zápasy. Otevírací brankou se na tom v 11. minutě podílel český útočník Tomáš Plekanec. V dalším duelu Minnesota zdolala 4:0 Chicago a snížila tak svou ztrátu na 1:2 na zápasy.

První hvězdou vítězného zápasu Montrealu, který si v úvodu vypracoval náskok 3:0, byl zvolen kanadský reprezentant P.K. Subban. Majitel Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL za loňskou sezonu v play-off doslova řádí.

Ze sedmi odehraných partií vytěžil už 11 kanadských bodů. Prosadil se šestkrát v řadě a z toho v posledních třech partiích proti Bostonu navíc pokaždé za dva body (1. zápas - 2+0, 2. zápas - 0+2, 3. zápas - 1+1).

"Těžím z toho, že všichni kolem mě hrají tak dobře. Začíná to už od brankáře. Vlastně ne, už od trenérů. Dodávají nám sebevědomí a pracujeme dohromady jako tým. Když se nám zrovna nedaří, tak držíme pospolu a jdeme pak tou správnou cestou," pochvaluje si atmosféru v týmu Subban.

V úterý se ofenzivní bek dvakrát zapsal do statistik už v zahajovací třetině. Nejprve společně s Thomasem Vanekem připravili otevírací branku pro Tomáše Plekance a v 15. minutě sám zvyšoval na 2:0. Náskok Canadiens pak ještě v 34. minutě potvrdil Dale Weise.

Boston nepříznivé skóre dokázal jen zkorigovat, když se v závěru druhé a třetí třetiny (v 38. a 58. minutě) prosadili Patrice Bergeron a Jarome Iginla. Poslední slovo zápasu si vzal ještě v čase 59:57 střelou do prázdné branky domácí Lars Eller.

Minnesota je zpátky ve hře, Chicago přehrála 4:0

Bezchybná defenziva podpořená 19 zákroky brankáře Ilji Bryzgalova vrátila hokejisty Minnesoty zpátky do hry v sérii proti Chicagu. Po dvou porážkách z ledu obhájců Stanley Cupu Wild před svým publikem uspěli 4:0 a snížili tak ztrátu na 1:2 na zápasy.

Vše podstatné se odehrálo až ve třetí třetině. Skóre 0:0 ukončil ve 42. minutě Erik Haula a krátce na to zvyšoval vedení domácích finský šikula Mikael Granlund. Asistenci si připsal i kapitán Zach Parise, jenž v 58. minutě využitou přesilovkou přidal pojistku na 3:0.

Blackhawks se ani za daného stavu nevzdávali, při závěrečné hře s šesti hráči v poli bez brankáře Crawforda se ale podruhé v zápase prosadil Granlund. V letošním play-off tak celkově nastřílel už čtyři góly.

Výsledky 2. kola play-off:

Východní konference - 3. zápas:
Montreal - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
11. Plekanec, 15. Subban, 34. Weise, 60. Eller - 38. Bergeron, 58. Iginla. Střely na branku: 26:28. Diváci: 21 273. Stav série: 2:1

Západní konference - 3. zápas:
Minnesota - Chicago 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
45. a 59. Granlund, 42. Haula, 58. Parise. Střely na branku: 18:19. Diváci: 19 416. Stav série: 1:2