Jablonec - Plzeň 2:2, hosté dvakrát srovnali, remíza dává Spartě titul

• 23
Plzeňští fotbalisté se snažili zdramatizovat boj o titul, ale to se jim nepovedlo. V utkání 27. kola v Jablonci dvakrát prohrávali, dvakrát vyrovnali. Remíza 2:2 znamená, že obhájce titulu ztrácí na lídra devět bodů a už ho nemůže předstihnout.

Plzeň se mohla pokusit využít sobotního zaváhání Sparty v Teplicích, ale v Jablonci dvakrát prohrávala po gólech Kopice. Tecl s Hrošovským sice dokázali vždy srovnat, ale další šance nyní už bývalý mistr nevyužil.

"Nám trvalo trošku déle, než jsem se rozehráli, pak jsme v utkání dominovali. Pokud chceme vyhrávat, musíme proměňovat šance, které jsme měli. A některé byly stoprocentní. Bohužel jsme je neproměnili. Naštěstí jsme remizovali, protože se rozhodčí spletl v autu a Jablonec toho využil," poznamenal plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší.

Oběma soupeřům už v podstatě o nic nešlo, a tak se hrálo poměrně otevřené ofenzivní utkání, ovšem delší dobu bez větších šancí.

Až v 27. minutě převzal na své polovině míč Kopic a vyrazil do rychlého brejku, který se rozhodl sám zakončit a přesnou střelou k tyči poslal Jablonec do vedení. Plzeň tak inkasovala poprvé po 395 minutách.

Vedení domácích však trvalo jen šest minut. Podhrotového hráče Plzně místo zraněného Koláře znovu hrál Ďuriš a opět potvrdil, že má velkou formu. Po Horváthově centru v těžké pozici hlavičkoval do tyče a Tecl z dorážky vyrovnal. Byl to jeho jubilejní 10. ligový gól v tomto ročníku.

Ještě do poločasu se mohl prosadit Jablonský, ale neprostřelil Kozáčika. Na druhé straně zase Petržela chtěl využít vyběhnutí brankáře Špita, avšak lob poslal mimo.

Jablonec si hned v úvodu druhé půle vytvořil velkou šanci, když se po sklepnutí Doležala ocitl sám před Kozáčikem Čížek, ale slovenský brankář si počkal a soupeřovu nepříliš důraznou střelu lapil do rukavic.

Pak se v zahazování šancí předháněli hosté. Teclovu střelu reflexivně vykopl Špit a následnou dorážku poslal Hořava vysoko nad. Neuspěl ani střídající Wágner, který se dostal do dvou slibných šancí.

Zmaru hostů v koncovce využil Jablonec, když Hubníkův centr usměrnil do branky v akrobatické pozici Kopic. Plzeň však odmítla první prohru od duelu se Spartou a dvě minuty před koncem vyrovnala, když Hrošovského střela skončila v brance i za přispění Kubistovy teče.

"Když jsme ve středu na Spartě vypadli z poháru, tak jsem byl zvědavý, zvládneme další těžké utkání.  Myslím si, že jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se," řekl jablonecký trenér Roman Skuhravý."