• 0
Už jen osm kol zbývá do konce třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL, a proto se může každý bod do konečného zúčtování hodit. Řídí se tím současný lídr tabulky z Kolína, jenž nepřipustil žádné komplikace a v 25. kole si poradil s Domažlicemi v poměru 3:0. Podívejte se na gólové momenty i dalších zápasů na přiloženém videu.

Ani druhá Chrudim, která ztrácí na Kolín jediný bod, se nenechala zahanbit, když otočila skóre zápasu proti Převýšovu.

Ten se sice dostal v 17. minutě do vedení zásluhou Hocka, jenže Chrudimští dvěma brankami v rozmezí čtyř minut v druhé půli nakonec zvrátili utkání ve svůj prospěch a nepřipustili bodovou ztrátu.

Zdá se, že z menší výsledkové krize se dostává rezerva pražské Sparty. Hned dvakrát za sebou sice prohrála, jenže ve víkendovém 25. kole si hladce poradila s Chomutovem v poměru 4:1. O góly se podělili rovným dílem útočník Juliš a krajní záložník Sýkora, stoperskou dvojici vyztužil prvoligový stoper Jakub Brabec.

"Viděli jsme nadprůměrný třetiligový zápas, který se mohl líbit i divákům. Na naší hře se projevilo více než obvyklé posílení hráči z A-mužstva. Opěrným pilířem vzadu byl Kuba Brabec. Bylo znát, že fyzicky své spoluhráče převyšuje," radoval se z vítězství kouč Martin Hašek starší pro klubový web.

Z širšího kádru lídra české nejvyšší soutěže si zahrál ještě gólman Švenger, levý bek Krátký, stoper Polom či záložník Konaté. Do základní sestavy se probojoval i středopolař Martin Hašek mladší.

Sparta B je sice až na pátém místě tabulky, ale boj o postup do druhé ligy rozhodně nevzdává. Vždyť na vedoucí Kolín ztrácí pouhé čtyři body.

Výsledky 25. kola (26. hraného): Strakonice - Admira Praha 2:2, Meteor - Jirny 0:2, Chrudim - Převýšov 2:1, Kunice - Čáslav 1:3, Kr. Dvůr - Zápy 2:1, Sparta Praha B - Chomutov 4:1, Štěchovice - K. Vary 2:1, H. Měcholupy - Roudnice 0:0, Kolín - Domažlice 3:0.

1. FK Kolín 26 14 5 7 41:23 47
2. MFK Chrudim 26 14 4 8 50:33 46
3. SK Viktorie Jirny 26 12 8 6 40:31 44
4. FK Králův Dvůr 26 13 5 8 37:39 44
5. AC Sparta Praha B 26 13 4 9 45:36 43
6. FK Čáslav 26 12 5 9 38:31 41
7. FK TJ Štěchovice 26 10 10 6 29:24 40
8. FC Chomutov 26 11 5 10 46:39 38