POHLED: Kdyby Jech takhle pískal v pralesní lize, došlo by na pěsti

• 86
Hrál jsem za pětatřicet let své fotbalové kariéry i pralesní ligu, ale nikdy jsem nezažil něco podobného, co se stalo na konci pondělního utkání Gambrinus ligy mezi Příbramí a Znojmem.

Přitom v okresním přeboru byli rozhodčí, o jejichž kiksech se dodnes vyprávějí legendy. Navíc je bafuňáři o poločase ovlivňovali velkými rumy a před ním padesátkou nebo stovkou. Záleželo na důležitosti toho či onoho zápasu.

Ale aby i ten nejhorší rozhodčí z Jizerských hor a Pojizeří udělal v poslední minutě tři hrubé chyby za sebou jako právě teď v Příbrami sudí Jech, jemuž nechybějí mezinárodní zkušenosti, to se nám v mých rodných Plavech nikdy naštěstí neposmolnilo.

Příbram - Znojmo 1:1

Utkání 26. kola první ligy

Znojmo zuří, že přišlo vinou sudího Jiřího Jecha o vítězství. V nastaveném čase nechal Příbram vhazovat o 30 metrů blíž k brance a pak při rohu přehlédl jasný faul na gólmana Hrubého.

Je však třeba dodat, že Příbram měla pravděpodobně kopat dvě penalty.

Více o utkání čtěte zde

Vím, proč to říkám, poněvadž náš kamarád Milan Šída, přezdívaný Mesája nebo Drak, by se neudržel...

Nerva by chytil už poté, co by protihráč půl minuty před koncem hodil aut třicet metrů blíž k bráně, než míč opustil hřiště. Žíly by se mu zkroutily za dalších pár vteřin, kdy by už uplynulo nastavení, a přesto by se proti nám kopal roh.

No, a jakmile by mě hostující brankář povalil na zem na malém vápně jako Hruška svého nebohého znojemského kolegu a domácí by vyrovnali na 1:1 jako Příbram, promluvily by Milanovy pěsti.

Momentka z pondělního duelu.

Mohu-li tento vrcholně smutný příběh o ubohé úrovni řízení českého vrcholového fotbalu nějak ukončit, pak myslím, že rozhodčí Jech by měl zmizet nejen z fotbalových trávníků, nasadit si červenou čepici a jít pískat na nějaké nádraží. Pokud možno na venkovské, kudy projedou tak dva vlaky denně.

Co jiného taky s recidivistou? Jech se ocitl v Příbrami v maléru už v roce 2009, kdy v závěru zápasu s Kladnem za stavu 3:2 nenařídil proti domácím jasnou penaltu. Za trest si nezapískal tři zápasy.

Nepomohlo. Na konci března příštího roku vyfasoval další "pálku". Za dvě neodpískané penalty proti domácím v utkání Baník - Slavia dostal distanc až do konce jara.