Bryan Bickell (vpravo) a Jonathan Toews z Chicaga se radují z branky v duelu se

Bryan Bickell (vpravo) a Jonathan Toews z Chicaga se radují z branky v duelu se St. Louis. Vlevo odjíždí Vladimir Tarasenko. | foto: AP

Rozsíval se Sobotkou brali po asistenci, Chicago srovnalo stav série

• 20
Ve třech středečních duelech play-off hokejové NHL se všem vítězům podařilo srovnat průběžné stavy sérií na 2:2 na zápasy. Nechyběli mezi nimi i obhájci Stanley Cupu z Chicaga, kteří i díky asistenci Michala Rozsívala uspěli 4:3 po prodloužení nad St. Louis. V dresu poražených jednou asistoval Vladimír Sobotka. Po stejném výsledku uspěl Columbus nad Pittsburghem a Dallas srovnal krok s Anaheimem po triumfu 4:2.

Ve čtvrté partii mezi Chicagem a St. Louis se diváci dočkali prvních gólů až v prostřední hrací části. Domácí Blackhawks poslali do dvougólového trháku Andrew Shaw a Patrick Kane. U obou akcí si připsal asistenci kapitán domácích Jonathan Toews.

Bluesmani však dokázali srovnat ještě před druhým odchodem do kabin, když se v čase 38:51 a 39:56 prosadili Vladimír Tarasenko, přihrávku si u jeho využité přesilovky připsal i Vladimír Sobotka, s Maximem Lapierrem.

Ve třetí třetině se tak za stavu 2:2 začínalo od znova a po druhé trefě večera z hole Tarasenka měli od 53. minuty blíže k vítězství hosté.

O tom, že se potřetí v sérii bude prodlužovat, rozhodla až 57. minuta. Český obránce Chicaga Michal Rozsíval vypálil od modré čáry a puk usměrnil tečí za záda brankáře Ryana Millera útočník Bryan Bickell - 3:3. Úvodní dvě nastavení v sérii ovládli hráči Blues. Tentokrát se ale štěstí přiklonilo na stranu Blackhawks poté, co se v 72. minutě ujala střela z levého kruhu v podání Patricka Kana. Produktivní útočník si připsal třetí bod večera (2+1) a právem byl následně zvolen první hvězdou.

Columbus proti Pittsburghu otočil třígólovou ztrátu

Když v průběhu 12. minuty vedli hostující hokejisté Pittsburghu na ledě Columbusu už 3:0, vše vypadalo, že si dokráčí k třetí výhře v sérii a po návratu domů budou mít šanci rozhodnout. Opak byl ovšem pravdou. Na zásahy Craiga Adamse, Chrise Kunitze a Jamese Neala totiž v dalším průběhu řádné hrací doby odpověděli využitými přesilovkami Boone Jenner s Ryanem Johansenem a chybu v rozehrávce Marc-Andre Fleuryho trestající Brandon Dubinsky.

Posledně jmenovaný forvard Blue Jackets trefil do odkryté branky vyrovnání na 3:3 v čase 59:36 poté, co Fleury u zadního mantinelu nezastavil nahozený puk. Brankářská jednička Penguins navíc neměla čisté svědomí ani po vítězné akci Columbusu z prodloužení.

Zápas ukončil už v 63. minutě domácí Nick Foligno, když Fleuryho prostřelil dalekonosným pokusem na lapačku. Stejný hráč přitom před nástupem do prodloužení v kabině Columbusu se spoluhráči žertoval, že právě on docílí rozhodující branky. Na otázku, jestli to tím přivolal pak zámořským novinářům odpověděl: "Možná to pomohlo. Samozřejmě jsem tomu nevěřil, ale nakonec to vyšlo. Musím poděkovat svým šťastným hvězdám."

Série se tak vrací do Pittsburghu za stavu 2:2 na zápasy.

Dallas potěšil fanoušky druhou domácí výhrou

Podobný vývoj jako v Pittsburghu měl i zápas na ledě Dallasu. Favorit v osobách hokejistů Anaheimu vedl v úvodu už 2:0, nakonec ale odjížděl s prázdnou. Na góly Bryana Allena a Patricka Maroona ze zahajovací třetiny totiž Stars odpověděli čtyřmi zásahy. Po výhře Dallasu 4:2 je tak série srovnaná 2:2 na zápasy, když si oba celky udržely domácí neporazitelnost.

Obrat Stars odstartoval v 21. minutě kapitán Jamie Benn. Vyrovnání zařídil v 27. minutě útočník Vernon Fiddler a vítězný obrat dokonali ve třetí dvacetiminutovce Cody Eakin s Alexem Goligoskim. V sestavě Ducks nefiguroval zraněný kapitán Ryan Getzlaf a pouze mezi nehrající náhradníky zařazený veterán Teemu Selänne.

Výsledky 1. kola play-off:

Východní konference - 4. zápas:

Columbus - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
17. Jenner, 35. Johansen, 60. Dubinsky, 63. Foligno - 7. Adams, 11. Kunitz, 12. Neal. Střely na branku: 46:25. Diváci: 18.970. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Dallas - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
21. Jamie Benn, 27. Fiddler, 47. Eakin, 48. Goligoski - 13. Allen, 19. Maroon. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18.962. Stav série: 2:2.

Chicago - St. Louis 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
37. a 72. P. Kane, 29. Shaw, 57. Bickell (Rozsíval) - 39. a 53. Tarasenko (u první Sobotka), 40. Lapierre. Střely na branku: 34:33. Diváci: 22.123. Stav série: 2:2.