Japonská gólová radost.

Japonská gólová radost. | foto: iihf.com

Japonec s ruskou krví probral slovinské hokejisty z olympijského snění

• 3
V jihokorejském Goyangu odstartovaly boje v A skupině I. divize světového šampionátu v lední hokeji. Dva nejlepší týmy si vybojují účast mezi elitou na MS 2015, které se odehraje v Praze a Ostravě. Hned první den přinesl překvapení na účet Slovinců, kteří byli překvapením olympijského turnaje v Soči, kde si zahráli ve čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Matjaže Kopitara podlehli Japonsku 1:2.

Slovinci, v jejichž sestavě nechyběli pardubický obránce Gregorc a jihlavští beci Štebih a Podlipnik, vedli po dvou třetinách 1:0, asijský tým však dokázal průběh zápasu v poslední třetině otočit.  Vítězný gól vstřelil debutant v japonském týmu Denis Akimoto, dvaadvacetiletý syn japonského otce a ruské matky, který vyrůstal v Chabarovsku.

Pořádně se zapotil i další účastník olympijského turnaje Rakousko. O výhře nad Ukrajinou rozhodli svěřenci trenéra Emanuela Viveirose až ve druhé minutě prodloužení, kdy se trefil  Brian Lebler.

Vstup do turnaje se nepodařil domácím Korejcům, kteří v duelu s Maďarskem prohrávali už 1:6, v závěrečné třetině dokázali už jen korigovat. Nezopakovali tak loňské senzační vítězství, když coby nováček stejného soupeře přehráli po nájezdech na šampionátu v Budapešti.

Dvakrát se v korejském dresu zapsal mezi střelce útočník Brock Radunske, jeden ze tří naturalizovaných Kanaďanů v asijském týmu.