• 0
Byl to vítězný gól. Ale také krásný a promyšlený. Řeč je o trefě choceňského fotbalisty Součka, který ve 49. minutě duelu 21. kola přeboru Pardubického kraje proti Třemošnici rozhodl o triumfu domácích a také o tom, že celek z Chocně udržel první místo v tabulce, byť pouze o skóre. Podívejte se na přiložené video, na němž naleznete sestřihy vybraných zápasů.

Začátek akce, po níž padl gól na 2:0, se zrodil ještě na obranné polovině Chocně. Jeden z domácích hráčů vyslal dlouhý centr za obranu na nabíhajícího Součka.

Ten sice míč na první dotek nezpracoval, ale třemošničtí strážci ho nestihli doběhnout, a proto se Souček dostal na hranici pokutového území k palebné pozici, které využil.

Všiml si vybíhajícího brankáře, a proto neváhal a jednoduše ho přeloboval. Balón zapadl do sítě a protože hosté už v 81. minutě pouze snížili, získala Choceň (poprvé se prosadila v 15. minutě, po centru zprava a následných zmatcích na malém vápně pálil Šabata) všechny tři body - má tak stejně jako druhá Česká Třebová (45 bodů), jež přetlačila Heřmanův Městec 1:0.

Výsledky 21. kola (20. hraného): Choceň - Třemošnice 2:1, Svitavy B - Letohrad B 3:2, Litomyšl - Moravany 1:1, Lanškroun - Žamberk 1:3, Pardubičky - Chrudim B 0:2, Dol. Újezd - Holice 0:0, Hlinsko - Polička 0:2, Heřmanův Městec - Č. Třebová 0:1.

1. FK Agria Choceň 19 14 3 2 46:10 45
2. FK Česká Třebová 20 14 3 3 41:14 45
3. Sportovní kluby Polička 20 10 4 6 29:24 34
4. FC Hlinsko 20 11 1 8 29:26 34
5. MFK Chrudim B 20 9 4 7 29:21 31
6. SK Pardubičky 20 10 1 9 28:26 31
7. Sokol Moravany 20 8 5 7 38:31 29
8. SK Holice 20 8 3 9 32:33 27