Jablonec - Dukla 1:4, hosté se radují z výhry po šesti zápasech

• 6
Fotbalisté pražské Dukly konečně zabrali. Ve 24. kole první ligy porazili Jablonec na jeho hřišti 4:1, dvěma góly se na vítězství podílel Berger. Dukla vyhrála po šesti nepovedených zápasech a je šestá. Jablonec klesl na devátou příčku.

Jablonec mohl po přestávce za stavu 1:2 vyrovnat, ale Loučka neproměnil penaltu Teď se spíš soustředí na domácí pohár, v semifinále vyzve Spartu. Pro něj je to cesta, jak nechybět v pohárové Evropě, kde v posledních letech vystupuje často.

Dukla díky vítězství už není nejhorším týmem jara.

"Kdyby někdo před zápasem řekl, že zde vyhrajeme 4:1, nevěřil bych mu, protože v minulých zápasech pro nás střílení branek bylo velký problém. Takový výsledek jsem potřebovali, ale radost mi kazí zranění Róberta Kovala, který bude mimo delší dobu," řekl hostující kouč Luboš Kozel.

Dukla nastoupila bez svého nejlepšího střelce Pospěcha, který v lize v pěti zápasech za sebou neskóroval, a už po 40 vteřinách se ujala vedení. Po Hlinkově centru se ve vápně dostal k míči Mareš a střelou z voleje zamířil do protipohybu domácího gólmana Valeše.

Jablonec se však rychle oklepal a postupně přebral aktivitu. Ve 22. minutě se Severočeši dočkali vyrovnání, když Kopicův centr prodloužil Novák na Tomáše Jablonského, který hlavou poslal míč do horního rohu branky.

Nerozhodný stav vydržel na Střelnici pouhých sedm minut. Po zákroku Vrzala na Bergera nařídil rozhodčí penaltu a sám faulovaný hráč pokutový kop střelou po zemi s přehledem proměnil. Pro útočníka Dukly to byl první ligový zásah po jedenácti měsících.

Jablonec do druhého poločasu poslal na hřiště Čížka místo Vrzala a Michala Hubníka místo Fantiše a právě po faulu Mareše na Čížka mohl z penalty v 54. minutě vyrovnat Loučka. Střelu domácího kapitána ale zlikvidoval brankář Rada a vzápětí si poradil i s Hubníkovou hlavičkou.

Gól naopak padl na druhé straně a v 69. minutě se o něj postaral opět Berger. Domácí stoper Beneš ve snaze odvrátit centr poslal míč na Valeše, ten jej sice dokázal vyrazit na břevno, od kterého se ale odrazil přímo k útočníkovi Dukly a ten míč uklidil do prázdné branky.

V nastavení se navíc ukončení střeleckého půstu dočkal i střídající Pospěch. Využil Valešovy chybné přihrávky a po lobu přes jabloneckého brankáře si připsal jedenáctý gól v sezoně.

"Naši hru v prvním poločase ovlivnil gól z první minuty, to nám na klidu nepřidalo. Do zápasu jsme se dostali zpátky, ale neuvěřitelná chyba po křižném balonu a špatná reakce levého obránce vrátila Dukle vedení. Nehráli jsme dobře, byli jsme zbabělí. Změny do druhého poločasu přinesly kvalitu a neměli jsme daleko k vítězství. Bohužel neproměnění vyložených šancí a penalty nám to nedovolilo," poznamenal jablonecký trenér Roman Skuhravý.

"Závěr už byl úsměvný, protože jsme soupeři dvě branky darovali a to si ligové mužstvo nemůže dovolit. Kdyby si vypracovali šance, kdyby to na nás valili, ale to ne. Vrátili jsme se zpět o dva měsíce a dali jsme facku sami sobě."