Martin Pospíšil | foto: ČTK

Olomoucký Pospíšil rozhodl sólo akcí: Bude se nám lépe dýchat

• 0
Ta akce připomínala v jinak hodně průměrném utkání blesk na vymetené obloze. V 53. minutě potáhl záložník Martin Pospíšil míč od postranní čáry až před pokutové území a přesně obstřelil brankáře Berkovce. Jeho gól byl klíčovým okamžikem záchranářského duelu. Bohemka pak přece jen vytáhla obranu, podruhé inkasovala a Sigma přes problémy v závěru vítězství 2:1 uhájila.

"Nic hezkého to nebylo. Ale vyhráli jsme a bude se nám lépe dýchat," oddechl si hrdina olomouckých fotbalistů.

Byl jste rozhodnutý, že to vezmete na sebe individuální akcí?
Už v prvním poločase se mi několikrát otevřel prostor, ale ani jednu výhodu jsem nevyřešil nejlépe. Říkal jsem si, že pokud se nějaká další kolem pokutového území naskytne, zkusím ji zakončit. Co říct? Mám radost, že to vyšlo.

Nabádá vás k podobným střelám trenér?
Jsem tady od toho, očekává se to. V posledních zápasech se to příliš nedařilo. Nehrál jsem dobře. Teď to snad bylo lepší.

První poločas byl ze strany Olomouce slabý. Bylo to nervozitou?
Vypadalo to, že nám chybí šťáva. Výkon nebyl dobrý. Během přestávky jsme si to probrali a pak se hra zlepšila.

Z obou stran to byl především boj s řadou nepřesností. Dalo se čekat něco jiného?
Hrajeme o záchranu. Takové zápasy hezké nejsou. Nám to sice příliš nevyhovuje, protože máme spíše technické hráče, ale s tím se nedá nic dělat.

Na sestupové příčky máte náskok pět bodů. Bude to stačit?
Zápasů ještě bude hodně a nic není rozhodnuto. Ale bude se nám lépe dýchat a snad to přinese lepší výkony.

Třeba už příště v Brně. Budete se soustředit hlavně na obranu?
Nemyslím si to. Jsme tým, který spíš potřebuje být na míči. Nebudeme jen zalezlí v deseti na vlastní polovině. Spoléhat se jenom na to, že vzadu udržíme nulu, by se nám nemuselo vyplatit.