• 0
Tělem sice míč zkrotil, ale nestihl ho zalehnout. Pak se balón dostal k volnému Šimkovi, který poslal Benátky nad Jizerou na hřišti Nymburku do vedení, a gólman Borecký se mohl jen smutně zvednout ze země. Tak padla první branka vzájemného měření sil v rámci 19. kola přeboru Středočeského kraje. Podívejte se na video.

Vše se odehrálo ve 37. minutě. Na začátku byl nadýchaný centr zprava a střela hostujícího hráče jen do gólmana Boreckého.

Ten nestihl míč zalehnout a před benáteckým forvardem Šimkem už byla jen odkrytá branka.

Vedení hosté potvrdili ještě jednou trefou v druhé půli. V 66. minutě se prosadil další útočník Korec, jenž si ideálně na kopačky zpracoval dlouhý balón z hloubi pole, kličkou se efektně zbavil svého strážce a z asi deseti metrů podruhé překonal Boreckého.

"Udělali jsme asi tři chyby, což soupeř dvakrát potrestal. Hra jinak probíhala od vápna k vápnu. Benátečtí si tedy vyhrát zasloužili, po právu jsou tam, kde jsou," vysekl poklonu kouč domácích Radek Kulhánek pro klubový web Benátek.

Benátky nad Jizerou tak udržely druhou příčku tabulky, na vedoucí Ovčáry, které ztratily body se Spartakem Příbram (1:1), ztrácí pouhé dva body.

Zároveň mají dostatečný náskok na třetí Libiš, konkrétně sedmibodový. Libiš znemožnila poslední Semice výsledkem 7:1.

Výsledky 19. kola: Dobříš - Beroun 1:2, Nymburk - Benátky n. J. 0:2, T. Rakovník - Sedlčany 1:3, Nové Strašecí - Klecany 0:1, Jíloviště - Vraný 3:1, Čáslav B - Čelákovice 4:0, Sp. Příbram - Ovčáry 1:1, Libiš - Semice 7:1.

1. Sokol Ovčáry 19 15 3 1 57:13 48
2. SK Benátky n. Jiz. 19 15 1 3 60:21 46
3. Sokol Libiš 19 11 6 2 35:13 39
4. Sokol Nové Strašecí 19 11 1 7 38:40 34
5. MFK Dobříš 19 10 3 6 50:33 33
6. Český lev-Union Beroun 19 10 2 7 29:33 32
7. Tatran Rako Rakovník 19 8 6 5 36:37 30
8. TJ Jíloviště 19 7 5 7 26:28 26