Gólové oslavy New Jersey.

Gólové oslavy New Jersey. | foto: AP

Jágr proti Floridě vyprodukoval čtyři body, Hemský řádil za Ottawu

• 57
Po předchozích čtyřech startech bez bodového zisku Jaromír Jágr v pondělí v NHL naplno zazářil. Bilancí (1+3) si vytvořil sezonní bodové maximum a zařídil tak výhru hokejistů New Jersey nad Floridou v poměru 6:3. Dařilo se i Aleši Hemskému, jenž asistoval u jediné trefy Ottawy z řádné hrací doby a následně proti Carolině rozhodl penaltový rozstřel.

Nejdéle zůstal Jágr v letošní sezoně bez bodu ve čtyřech zápasech za sebou. Stalo se mu to dvakrát, naposledy na konci března. Poslední den daného měsíce ovšem černou sérii doslova rozmetal.

1. Jaromír Jágr (NJD), 75z. - 64b. (24+40)
2. David Krejčí (BOS), 75z. - 63b. (16+47)
3. Jakub Voráček (PHI), 74z. - 56b. (21+35)
4. Ondřej Palát (TBL), 75z. - 51b. (19+32)
5. Patrik Eliáš (NJD), 60z. - 51b. (17+34)
6. Radim Vrbata (PHX), 73z. - 49b. (20+29)
7. Jiří Hudler (CGY), 68z. - 49b. (16+33)
8. T. Plekanec (MTL), 75z. - 41b. (20+21)
9. Martin Hanzal (PHX), 62z. - 40b. (15+25)
10.M. Frolík (WPG), 75z. - 39b. (14+25)

Ziskem čtyř zápisů za jeden gól a tři asistence si vytvořil sezonní maximum a s celkovým ziskem 64 bodů opět přeskočil na čele produktivity Čechů v NHL centra Davida Krejčího z Bostonu.

Za svůj výkon byl 42letý útočník, jenž byl v týdnu zámořskými novináři navrhnut z kádru Devils na Bill Masterton Memorial Trophy pro oddanost hokeji, vyhlášen druhou hvězdou. Přednost totiž musel dostat Travis Zajac, který si rovněž odnesl čtyři body a sice v opačném pořadí za hattrick a jednu asistenci.

"Mohl mít hattrick už po deseti minutách hry. To by ale musel pozorně sledovat puk. Bránu přestřelil hned dvakrát. Nemusel tedy čekat až do třetí třetiny. Ale takhle složitější mu to asi vyhovuje," utahoval si dobře naladěný Jágr ze Zajace, pro kterého to bylo premiérové třígólové představení kariéry v NHL.

Po výhře nad Floridou 6:3 se New Jersey z 11. příčky se ziskem 79 bodů přiblížilo 10. Torontu (80 bodů) a 9. Washingtonu (81 bodů). Poslední postupové pozice tabulky Východní konference si aktuálně hlídají 8. Columbus (82 bodů) a 7. Detroit (84 bodů).

Hemský zařídil výhru Ottawy nad Carolinou

Hokejisté Ottawy po pondělní výhře 2:1 ze samostatných nájezdů nad Carolinou bodovali už v pátém zápase za sebou a stále tak živí teoretickou naději na posun na příčky zajišťující play-off. V každém z posledních tří duelů týmu z hlavního města Kanady se bodově prosadil Aleš Hemský.

Po asistenci proti Chicagu a dvěma přihrávkám proti Calgary přidal v souboji s Carolinou další gólový pas a navrch ještě rozhodující samostatný nájezd. Za své počínání tak byl právem zvolen první hvězdou. Jeho parťák z útoku Milan Michálek po dvou trefách proti Flames tentokrát zůstal bez bodu.

V řádné hrací době diváci viděli pouze dvě vstřelené branky. Vše se navíc vešlo do úvodních pěti minut duelu. Už po 101 vteřinách hry poslal Senators do vedení Mika Zibanejad a v 5. minutě za hosty kontroval Jeff Skinner.

V rozhodujících nájezdech se pak z šesti představených exekutorů prosadil pouze zmiňovaný Hemský, jenž odrazem o tyč překonal brankáře Cama Warda ve druhé sérii.

Winnipeg ztratil proti Anaheimu čtyřgólové vedení

I díky asistencím útočníka Michaela Frolíka a dokonce brankáře Ondřeje Pavelce vedli hokejisté Winnipegu na ledě favorizovaného Anaheimu už vysoko 4:0. Vítězství ale přesto nakonec slavili domácí Ducks, čímž si vytvořili nový klubový rekord.

Velký obrat odstartoval v 38. minutě Nick Bonino, na kterého v třetí třetině navázali Ryan Getzlaf, Hampus Lindholm a kanonýr Corey Perry. Posledně jmenovaný kanadský reprezentant svou 39. trefou sezony zařídil vyrovnání na 4:4 v čase 59:37.

Rozhodující akce duelu pak na sebe nenechala dlouho čekat, když už po 16 vteřinách prodloužení slavil branku obránce Anaheimu Stephane Robidas. Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec zápas zakončil s bilancí 31 zákroků proti 36 střelám Anaheimu.

Ottawa - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
2. Zibanejad (Hemský), rozhodující sam. nájezd Hemský - 5. Skinner. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16 732.

New Jersey - Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
1., 12. a 50. Zajac (na první a na třetí Jágr), 10. Jágr, 24. Clowe (Jágr), 45. Josefson - 18. Kulikov, 21. Boyes, 27. Pirri. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15 209.

Los Angeles - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
7. Martinez, 32. Justin Williams - 24. Parise, 44. Moulson, 45. M. Koivu. Střely na branku: 20:20. Diváci: 18 118.

Anaheim - Winnipeg 5:4 v prodl. (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)
38. Bonino, 44. Getzlaf, 45. Lindholm, 60. Perry, 61. Robidas - 9. Trouba (Frolík), 14. Halischuk, 21. Wheeler (Pavelec), 31. Tangradi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17 174.