• 0
To byly nádherné góly! Kdo i přes deštivé počasí zavítal na utkání 18. kola Pražská teplárenská přeboru mezi Třeboradicemi a Háji (3:0), rozhodně nelitoval. Viděl totiž krásnou branku, která padla ze čtyřiceti metrů, a i další trefy byly výsledkem pěkných kombinačních akcí. Podívejte se na video.

"Obávali jsme se těžkého terénu, někde to bylo pod vodou. S týmem jsem spokojený. Řekli jsme si, jaké chyby jsme udělali minule na Čafce, a tentokrát měli celý zápas pod kontrolou. Předváděli jsme hezké akce," pochvaloval si kouč domácích Třeboradic Stanislav Nekolný pro fotbalpraha.cz.

Ta první hezká akce - a co víc, byla gólová - se odehrála ve 33. minutě. Útočník Zubatý postupoval dopředu a zvolil ideální a efektní řešení. Prostrčil míč mezi třemi protihráči na nabíhajícího Frýdu, který nebyl v ofsajdu, ocitl se sám před gólmanem Tlustým a tvrdou ranou poslal domácí do vedení.

Takřka okamžitě po startu druhé půle se mohli diváci pokochat dalším pěkným fotbalovým momentem. Gól ze čtyřiceti metrů se totiž nevídá každý den.

Záložník Červenka si povšiml vyběhnutého brankáře, a proto nic nevymýšlel, pár metrů za středovou čárou se vší silou opřel do balónu a... ten skončil v síti.

Hosté pak museli v 81. minutě překousnout ještě jednu trefu. Měl ji na svědomí střídající Novák, jenž pálil po minutě pobytu na hřišti. Ocitl se před brankářem úplně sám, mohl si dovolit ještě otočku a zpracování míče a následně stanovil konečné skóre zápasu na 3:0.

"Kluci asi počítali s tím, že se to odloží, když domácí začali lajnovat patnáct minut před koncem čekací doby a také nám neseděla mokrá tráva, kluci jsou zvyklí na umělku. Tím se ale nechceme vymlouvat. Zaspali jsme, domácí vyhráli zaslouženě," smířlivě prohlásil trenér Hájů Petr Procházka.

Hezkých gólů bylo v tomto kole pražského přeboru mnohem víc. Fanoušci si užili precizně využité přímé kopy - zbraslavský Sedláček jím zařídil remízu proti rezervě střížkovských Bohemians, Gutheis z Libuše zase rozhodl o vítězství na hřišti Uhelných skladů (2:1) a do třetice pěkně střílel Poláček z Přední Kopaniny. Jeho trefa ale v zápase proti Radotínu ke třem bodům nevedla.

Tabulku vedou Královice s osmibodovým náskokem na "Čafku".

Výsledky 18. kola: Radotín - Př. Kopanina 3:2, Bohemians Praha B - Zbraslav 1:1, Viktoria Žižkov B - Uhříněves 1:0, Uhelné sklady - Libuš 1:2, Meteor B - Královice 0:3, Motorlet Praha B - Union Vršovice 0:2, Třeboradice - Háje 3:0, Admira Praha B - ČAFC 1:2.

1. Sokol Královice 18 11 5 2 47:28 38
2. ČAFC Praha 18 9 3 6 45:30 30
3. FK Viktoria Žižkov B 18 8 5 5 30:21 29
4. FK Admira Praha B 18 8 5 5 39:32 29
5. SK Union Vršovice 18 9 2 7 24:20 29
6. FSC Libuš 18 8 3 7 38:29 27
7. SK Uhelné sklady Praha 18 7 6 5 28:21 27
8. FK Meteor Praha VIII B 18 7 5 6 35:33 26