• 0
Stačila inkasovaná branka "do šatny" a přesná hlavička v druhé půli a náskok vedoucího týmu přeboru Pardubického kraje z České Třebové se po 18. kole smrskl na dva body. Vítězný celek souboje z Poličky se posunul na čtvrté místo tabulky. Podívejte se na video.

Krásné góly i efektní zákroky brankářů ozdobily duel mezi Poličkou a Českou Třebovou.

Jako první šli do vedení hosté ve 27. minutě. Měli výhodu rohového kopu, ale následnou střelu brankář Slaný efektně kryl. Další roh z toho ovšem nebyl.

Míč se odrazil zpátky do hřiště a po následném centru přesně pálil i kvůli rozhozené obraně Pešek.

"I přes podmáčený terén jsme měli utkání rozehrané dobře a měli jej dotáhnout do vítězného konce. Z toho, že jsme nezískali ani bod, jsem určitě zklamaný," smutnil trenér České Třebové Petr Pražák na klubovém webu protivníka.

Domácí totiž stihli ještě do přestávky skóre srovnat, a to klasickým "gólem do šatny". Polička založila brejk po pravé straně, na přetažený centr si naběhl Mužík, jenž neváhal a pohotově z voleje poslal míč do sítě - 1:1.

Obrat Polička dokonala v 52. minutě. Tentokrát se domácí prosadili postupným útokem po levé straně, jeden z hráčů centroval do pokutového území přesně na hlavu Stejskala a na světelné tabuli svítilo 2:1.

"S hosty to na několik minut otřáslo, ale pak získali převahu a vytvořili si šance. Nejlepší muž na trávníku Ondra Slaný jim je ale vychytal a v rozhodující chvíli kryl i penaltu. Podle vlastních slov viděl na záznamu, kam ji střelec Švec kopl v minulém kole, zvolil stejnou stranu a vyšlo mu to. Hlavně jeho zásluhou jsme byli šťastnějším mužstvem a z těžkého zápasu máme tři body," liboval si kouč domácích Roman Kysilka na klubovém webu.

Na posledním místě tabulky zůstává s třinácti body Litomyšl, její desátou prohru v sezoně měla na svědomí rezerva Chrudimi (3:0).

Výsledky 18. kola (17. hraného): Polička - Č. Třebová 2:1, Svitavy B - Lanškroun 1:1, Choceň - Pardubičky 4:0, Letohrad B - Dol. Újezd 3:1, Žamberk - Hlinsko 1:2, Chrudim B - Litomyšl 3:0, Holice - H. Městec 3:0, Třemošnice - Moravany 0:3.

1. FK Česká Třebová 17 12 2 3 36:13 38
2. FK Agria Choceň 16 11 3 2 37:9 36
3. FC Hlinsko 17 10 1 6 28:23 31
4. Sportovní kluby Polička 17 9 3 5 26:21 30
5. SK Pardubičky 17 9 1 7 25:23 28
6. MFK Chrudim B 17 8 3 6 26:19 27
7. Sokol Moravany 17 7 4 6 32:26 25
8. TJ Lanškroun, fotbalový oddíl 17 6 5 6 24:20 23