• 0
Bleskový gól vstřelili fotbalisté Úpice v 18. kole přeboru Královehradeckého kraje na hřišti Jaroměře. Přesně v čase 0:37, když se trefil útočník Černý. Domácí stihli ještě do poločasové přestávky vyrovnat, ale to bylo z jejich strany všechno. Kouč Miloš Exnar tak po skončení duelu nešetřil negativním komentářem. Podívejte se na sestřihy i dalších zápasů.

"Bohužel jsme nedokázali odčinit prohru z minulého kola a nadále hledáme na jaře svou tvář. Nedaří se nám odemknout zatažené obrany soupeřů, ať nyní doma, či minulý týden v Dobrušce. Většinu času sice kontrolujeme míč, ale to na výhru v současném fotbale nemusí stačit. Ani tentokrát jsme nevstřelili první gól, tím se nám hraje hůř, ale na to se nemůžeme vymlouvat," smutnil Exnar pro khfotbal.cz.

To vedoucí týmu protivníka, Bohumil Kafka, byl o poznání smířlivější. "Vstřelili jsme branku hned z první akce, poté jsme se soustředili na defenzívu a snažili se chodit do rychlých protiútoků. S bodem jsme spokojeni," prohlásil.

A jak vypadaly klíčové okamžiky tohoto duelu?

První minuta, 0:1. Hned z první akce utkání padla úvodní branka. Po nedůrazném odkopu jednoho z úpických beků se k miči dostal domácí hráč, který narazil Černému, jenž se z hranice šestnáctky nemýlil.

39. minuta, 1:1. Po nadýchaném centru zleva se hlavou opřel do balónu záložník Kořínek. Jeho hlavička nemířila pod břevno, snášela k zemi a už to vypadalo, že míč bez problémů chytí do rukavic gólman Kobos. Omyl. Balón se mu doslova vymkl z rukou a skončil v síti.

Naopak gólové hody viděli diváci v Lázních Bělohrad. Celkem padlo devět gólů, hostující Olympia HK si odvezla všechny tři body za divokou výhru 6:3.

Fotbalisté Týniště nad Orlicí nadále drží pětibodový náskok na druhý Jičín. Vedoucí tým tabulky porazil Nový Bydžov 1:0, Jičín stejným poměrem zdolal Rychnov nad Kněžnou.

Výsledky 18. kola (17. hraného): Chlumec n. C. - Hořice 2:2, Jičín - Rychnov n. K. 1:0, Týniště n. O. - Bydžov 1:0, Jaroměř - Úpice 1:1, Kratonohy - Dobruška 0:0, Č. Kostelec - Broumov 1:0, Slavia HK - Libčany 2:3, L. Bělohrad - Olympia HK 3:6.

1. SK Týniště n.Orlicí 17 13 2 2 44:21 41
2. SK Jičín 17 10 6 1 28:12 36
3. Sokol Kratonohy 17 8 8 1 32:16 32
4. Spartak Rychnov n.Kněžnou 17 10 1 6 36:27 31
5. FK Jaroměř 17 9 3 5 40:27 30
6. FC Olympia Hradec Králové 17 9 3 5 44:35 30
7. FC Slavia Hradec Králové 17 8 4 5 32:24 28
8. RMSK Cidlina Nový Bydžov 17 8 3 6 35:26 27