Branku hokejistů New York Rangers se pokouší dobýt Jakub Voráček z Philadelphie. | foto: AP

Voráček dal gól ve třetím zápase za sebou, bodovali i Hudler se Šmídem

• 15
Hokejový útočník Jakub Voráček se střelecky prosadil již ve třetím zápase Philadelphie za sebou. Ve středečním souboji na ledě Rangers však v 59. minutě pouze zkorigoval porážku na 1:3. Do statistik se zapsal také Jiří Hudler, jenž za asistence Ladislava Šmída skóroval za Calgary. Těsnou výhru 3:2 však nakonec slavil favorizovaný Anaheim.

Voráček dal gól postupně v zápasech proti St. Louis (výhra 4:1), Los Angeles (porážka 2:3) a Rangers (porážka 1:3). Aktuálně má s 54 body třetí nejproduktivnější Čech letošní sezony NHL na kontě již 21 branek. Z krajanů je lepší pouze 23gólový nestárnoucí Jaromír Jágr z New Jersey.

1. Jaromír Jágr (NJD), 72z. - 60b. (23+37)
2. David Krejčí (BOS), 72z. - 60b. (16+44)
3. Jakub Voráček (PHI), 72z. - 54b. (21+33)
4. Ondřej Palát (TBL), 72z. - 51b. (19+32)
5. Patrik Eliáš (NJD), 57z. - 49b. (17+32)
6. Radim Vrbata (PHX), 71z. - 48b. (20+28)
7. Jiří Hudler (CGY), 66z. - 47b. (16+31)
8. Martin Hanzal (PHX), 60z. - 40b. (15+25)
9. T. Plekanec (MTL), 74z. - 39b. (18+21)
10.M. Židlický (NJD), 71z. - 37b. (10+27)

Ve středeční partii na ledě slavné Madison Square Garden se utkal pátý s šestým celkem tabulky Východní konference. Výhrou 3:1 si domácí Rangers zajistili pátý dvoubodový zisk v řadě a navýšili svůj náskok na svého posledního soupeře na rozdíl tří bodů (5. Rangers 86 bodů, 6. Philadelphia 83 bodů).

U všech posledních úspěchů newyorského celku nemohl chybět brankář Henrik Lundqvist, jenž letos překonal nejeden klubový rekord. Proti Flyers byl díky 30 zákrokům vyhlášen první hvězdou poté, co byl blízko další vychytané nuly. O tu jej připravil až v 59. minutě zmiňovaný Voráček, jenž propálil vše co mu stálo v cestě tvrdou bombou z pravého kruhu pro vhazování.

Za vítěze se střelecky prosadili Ryan McDonagh, Dominic Moore a Derek Dorsett, jenž po zápase poznamenal: "Je to důležitá výhra proti týmu, se kterým se můžeme potkat v play-off. Takže bylo dobré, jim ukázat. Hrajou hodně do těla silovým způsobem, ale tomu jsme se dokázali vyrovnat."

Hudler se Šmídem bodovali proti Anaheimu

Po St. Louis (105 bodů), Bostonu (104 bodů) a San Jose (103 bodů) se stali v pořadí čtvrtým celkem letošní sezony NHL s překonanou stobodovou hranicí hokejisté Anaheimu (101 bodů). Pomohla jim k tomu těsná výhra 3:2 z ledu v tabulce Západní konference předposledního Calgary.

Favorizované Ducks nejprve v zahajovací třetině poslal do vedení využitou přesilovkou Nick Bonino. V prostředním dějství ale úřadovali domácí. Za Calgary otočili skóre šťastnou tečí bitkař Brian McGrattan a po skvělé přihrávce do odkryté části branky pálící Jiří Hudler. Byla to jeho 16. trefa sezony, bod za přihrávku si připsal i bek Ladislav Šmíd.

Stav 2:1 pro Flames ovšem neměl dlouhého trvání. Již po šesti minutách hry ve třetím dějství srovnal Mathieu Perreault a rozhodující akci předvedl v čase 54:41 Andrew Cogliano. První hvězdou utkání byl vyhlášen gólman vítězného Anaheimu Jonas Hiller. Švýcarský reprezentant pochytal 32 z 34 střel soupeře.

Minnesota - Vancouver 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
18. Coyle, 53. Niederreiter - 16. a 32. Booth, 40. Kassian, 52. D. Sedin, 53. Kesler. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.014.

Calgary - Anaheim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
25. McGrattan, 40. Hudler (Šmíd) - 19. Bonino, 46. Perreault, 55. Cogliano. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
9. Dorsett, 26. McDonagh, 48. Moore - 59. Voráček. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.006.