Znojmo - Bohemians 0:0, hosté mají pod novým koučem další bod

• 1
Fotbalisté Bohemians 1905 pod novým trenérem Luďkem Klusáčkem bodovali i v druhém utkání. Po minulém vítězství nad Libercem tentokrát předposlední tým první ligy remizoval v Brně proti Znojmu 0:0.

Bezbranková remíza znamená, že mezi oběma týmy, které bojují o záchranu, zůstal čtyřbodový rozdíl.

Znojma. doma bodovalo počtvrté za sebou a už 296 minut ve svém brněnském azylu neinkasovalo.

"Bylo to utkání dvou poločasů. Nevím, co se s námi dělo v tom prvním. Celkově to byl zápas jedné šance, my ji měli, ale bohužel neproměnili. V boji o záchranu si představuji víc bojovnosti a zarputilosti. Druhá poločas byl o něco lepší, ale spokojen být rozhodně nemohu," řekl znojemnský trenér Leoš Kalvoda.

Znojmo nasadilo volnější tempo a v první půli byl aktivnější hostující celek. Ten také měl na svědomí první vážnější ohrožení branky - Jindřiškův přímý kop mířil k pravé tyči a Hrubý musel zakročit. Po půlhodině hry přišel překvapivý centr za domácí obranu, po kterém pálil bez přípravy Lietava, ale netrefil.

Jinak přinesla první půle spíš boj. Domácí celek příliš nebezpečný nebyl a brankáře Berkovce zaměstnal jen přízemní střelou Vašíček. Až v závěru prvního dějství přidalo Znojmo na obrátkách, výsledkem však byla pouze Diarrassoubova nepřesná hlavička.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly a lehce zvedly tempo. Hráči Bohemians zahrozili standardní situací, když Jindřišek poslal před branku prudký míč, který po teči skončil těsně vedle. Prakticky z protiútoku mohlo udeřit Znojmo: Crnkič po přesném pasu obešel Berkovce, dostal se ovšem do nevýhodného úhlu a trefil jen boční síť. Za dalších pár minut zkoušel tentýž hráč štěstí znovu, obstřelil Brabce a Berkovec musel na zem.

Trenér Kalvoda zřejmě o pauze v kabině zvýšil hlas, neboť Znojmo nepřipomínalo mátožný tým z první půle. Berkovcovi nadělal starosti Buchtův přízemní pokus, míč nakonec skončil těsně vedle.

Hra se v těchto pasážích přelévala ze strany na stranu, ovšem brejky hostů postrádaly přesnost a finální zakončení, proto bylo nebezpečnější Znojmo. Vašíček ale zakroutil svůj pokus nad branku a Diarrassoubovu střelu zneškodnil Berkovec ve spolupráci s obranou.

Bezgólový stav se ještě v závěru snažil zlomit hostující Hora, jeho rána se ovšem také mezi tyče nevešla.

"V první půli to z naší strany bylo trošku lepší, dostávali jsme se do kombinace. Po změně stran Znojmo zvedlo aktivitu a potvrdilo, že je aktuálně silným týmem. Jejich útočníci nám dělali starosti a situace jsme dokázali řešit jen brejky. Bod je pro nás cenný, ale potřebujeme jich ještě mnohem víc," poznamenal hostující kouč Luděk Klusáček.