• 0
První jarní kolo a hned mají fotbalisté Týniště nad Orlicí větší důvod k radosti. Protože v zápase 17. kola přeboru Královehradeckého kraje porazili Úpici 3:0, k čemuž jim pomohl efektní gól z úvodu utkání nebo minela gólmana protivníka, a druhý Jičín jen remizoval v Novém Bydžově 2:2, mají v čele tabulky už pětibodový náskok. Na přiloženém videu naleznete i sestřihy ostatních zápasů.

Hned první jarní trefa hostujícího Týniště nad Orlicí byla výsledkem pohledné fotbalové akce.

Na začátku byla přihrávka za obranu na nabíhajícího forvarda Mergance. Ten si pro míč doběhl na kraj velkého vápna a ze strany se postupně přibližoval k úpickému gólmanovi Kobosovi. Domácímu bekovi udělal kličku a...

Možná se nabízel centr na spoluhráče, jenže před brankou měl převahu protivník. A proto Merganc vystřelil takřka z nulového úhlu natolik šikovně, že brankáře překonal a poslal Týniště do vedení.

Na další gól museli diváci čekat až do 72. minuty a zase ho vstřelil Merganc. V mezidobí se podle trenérů obou týmů zápas takzvaně lámal.

"My se nemáme za co stydět, hráli jsme celkem dobře, akorát jsme neproměnili šance za stavu 0:1, utkání mohlo vypadat jinak," litoval kouč domácích Jan Vojnar pro khfotbal.cz.

"Ve 44. minutě jsme mohli inkasovat vyrovnávací branku, ale podržel nás brankář. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali, pak jsme přidali dvě branky a utkání dohráli," dodává jeho protějšek z Týniště Radek Hrubý.

Merganc před trefou na 2:0 pro hosty využil zaváhání gólmana při rozehrávce, obral ho o míč a poslal ho do prázdné branky.

Poslední gól zápasu padl v závěrečné desetiminutovce, když se brankář Úpice srazil s vlastním spoluhráčem a útočník Slezák dopravil míč do sítě, možná s lehkou tečí protihráče.

Hosté vyhráli po dvanácté v této sezoně a v příštím kole je čeká sedmý Nový Bydžov.

Výsledky 17. kola (16. hraného): Olympia HK - Chlumec n. C. 1:0, Hořice - Slavia HK 0:1, Libčany - Č. Kostelec 0:0, Broumov - Kratonohy 2:5, Dobruška - Jaroměř 3:2, Úpice - Týniště n. O. 0:3, N. Bydžov - Jičín 2:2, Rychnov n. K. - L. Bělohrad 2:1.

1. SK Týniště n.Orlicí 16 12 2 2 43:21 38
2. SK Jičín 16 9 6 1 27:12 33
3. Sokol Kratonohy 16 8 7 1 32:16 31
4. Spartak Rychnov n.Kněžnou 16 10 1 5 36:26 31
5. FK Jaroměř 16 9 2 5 39:26 29
6. FC Slavia Hradec Králové 16 8 4 4 30:21 28
7. RMSK Cidlina Nový Bydžov 16 8 3 5 35:25 27
8. FC Olympia Hradec Králové 16 8 3 5 38:32 27