• 0
Nerozhoduje skóre, ale tentokrát už počet bodů. Protože fotbalisté Vyšehradu podlehli v duelu 17. kola divize B Souši 0:2 a Louňovice ovládly přestřelku 4:3 v Žatci, ztrácí pražský tým na první místo tři body. Na přiloženém videu najdete sestřihy i dalších zápasů.

Po předešlém kole (více čtěte ZDE) měly jak Louňovice, nováček soutěže, tak Vyšehrad stejně bodů a rozhodovalo skóre.

Nyní se louňovická Slavia na první příčce osamostatnila. Pomohla jí Souš, jež překvapila vyšehradské fotbalisty dvěma povedenými trefami z hranice velkého vápna v druhém poločase.

Nejprve v 60. minutě zaskočil gólmana Mokrohajského domácí Štípek, který po přiťuknutí zleva vyslal skákavou střelu. A později na 2:0 zvýšil Hlaváček.

Ten dokonale využil efektních kliček svého spoluhráče a po přihrávce od něj pálil zpoza vápna k levé tyči.

"Umřeli jsme na fotbalovou krásu, neefektivní koncovku a laxní přístup některých hráčů, kteří by měli být naopak tahouny mužstva," litoval po zápase kouč hostů Pavel Janeček pro klubový web.

Souš si tímto vítězství pojistila třetí místo a v příštím kole zamíří na hřiště vedoucích Louňovic. Překvapí i tam? "Zůstáváme při zemi, ale i tam se pokusíme zabodovat," burcuje trenér Pavel Koutenský.

Výsledky 17. kola: Lovosice - Aritma 3:2, Kladno - Nový Bor 0:3, Štětí - Litol 0:0, Chomutov - Úvaly 3:1, Souš -Vyšehrad 2:0, Žatec - Louňovice 3:4, Neratovice/Byškovice - Č. Brod 0:1, Brozany - Motorlet Praha 1:0.

1. Slavia Louňovice 17 12 4 1 45:13 40
2. FK Slavoj Vyšehrad 17 12 1 4 38:19 37
3. FK Baník Souš 17 10 1 6 32:18 31
4. FK Neratovice - Byškovice 17 8 4 5 21:19 28
5. FC Nový Bor 17 7 4 6 28:26 25
6. FK Motorlet Praha 17 7 4 6 28:26 25
7. Sokol Brozany 17 6 5 6 25:20 23
8. SK Úvaly 17 6 3 8 22:21 21