• 0
Na podzim debakl 1:7 a jarní odveta? Tu fotbalisté Zličína v duelu 17. kola divize A zvládli na výbornou. Nové Vsi pod Pleší sice nenadělili takový gólový příděl, ale přesto získali tři body za výhru 3:1. Podívejte se na video.

I když zličínští fotbalisté jsou až na 11. místě tabulky, přesto nemají záchranářské starosti. Na poslední ZČE Plzeň mají náskok sedmnácti bodů.

To Nová Ves pod Pleší trochu pošilhává po postupu do třetí nejvyšší soutěže, protože na první Benešov ztrácí aktuálně sedm bodů. Manko se zvýšilo po domácí prohře se Zličínem a také proto, že se vedoucí tým oklepal z porážky z minulého kola (která byla pro něj první v sezoně) a udolal gólem z nastavení Doubravku 2:1.

"I když bylo utkání vyrovnané na šance, domácí selhali v proměňování i těch nejvyloženějších, jelikož nedokázali skórovat ani ve třech situacích, kdy hráči postupovali sami na brankáře. Sami naopak svými chybami šance nabídli hostům, kteří je s přehledem proměnili," hodnotí zápas se Zličínem klubový web Nové Vsi.

Zličín vedl v 19. minutě, když domácí obrana chybovala hned třikrát za sebou. Nejprve jednoho z hráčů přetlačil May, který následně prostrčil balón mezi nohama dalšího protihráče. Tím se dostal do samostatného úniku a nakonec jeho střelu na branku ještě nešťastně tečoval soupeř. A hosté otevřeli skóre zápasu.

"Do zápasu s Novou Vsí jsme nastoupili aktivně, snažili jsme se soupeře napadat na jeho polovině, získávat míče a dostávat se do šancí," popsal úvodní pasáže souboje zličínský kouč Michal Šilhavý pro klubový web.

Další dvě branky v utkání se vměstnaly do závěrečných minut první půle. Ve 44. minutě zvýšil na 2:0 Mančál, jenž z úhlu propálil domácího gólmana. Jenomže Nová Ves stačila do přestávky snížit na 1:2 zásluhou Krauta. Ten se prosadil nádhernou střelou z voleje.

Vyrovnat už domácí nezvládli, v 62. minutě na konečných 3:1 pro hosty dával Kavan, který elegantně přehodil brankáře.

"Celé mužstvo si zaslouží pochvalu za předvedený výkon a zisk tří důležitých bodů," dodal trenér Šilhavý.

Výsledky 17. kola: Písek - Hořovicko 1:1, Č. Krumlov - Tachov 0:1, Táborsko B - Sušice 4:1, Rokycany - Čížová 4:1, Milevsko - ZČE Plzeň 2:1, Benešov - Doubravka 2:1, Cheb - J. Hradec 2:2, Nová Ves pod Pleší - Zličín 1:3.

1. SK Benešov 17 13 3 1 27:10 42
2. FC Písek 17 11 4 2 41:17 37
3. TJ Sokol Nová Ves pod Pleší 17 11 2 4 49:24 35
4. FK Tachov 17 10 1 6 44:26 31
5. FC Rokycany 17 9 4 4 29:15 31
6. FC MAS Táborsko B 17 9 1 7 29:25 28
7. FK Hořovicko 17 8 3 6 28:19 27
8. FK Slavoj Český Krumlov 17 8 2 7 28:24 26