• 0
Jarní část sezony může být novým začátkem. Dokazují to fotbalisté Jindřichova Hradce z divize A. Za celý podzim nastříleli pouhých jedenáct branek a byli suverénně nejméně produktivním týmem ze všech divizních týmů. V premiéře po zimní přestávce si ale v utkání proti Nové Vsi pod Pleší s chutí zastříleli a vyhráli rozdílem třídy 5:0. Podívejte se na video.

Hattrickem se v duelu blýskl Marian Horka, jenž se prosadil dvakrát v první půli a jednou v té druhé.

Na začátku třetí desetiminutovky otevřel skóre zápasu povedenou křížnou střelou z asi osmnácti metrů, které nechyběla razance, moment překvapení i přesnost.

Podruhé se trefil pár minut před koncem prvního poločasu a povedený individuální výkon dovršil v 74. minutě.

Kromě Horky přesně pálil ještě Beránek, který se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostujícím brankářem, a v závěru utkání Černoch.

"Hosté byli opravdu nepříjemní, vždycky jim patřil začátek poločasů. My jsme to ustáli a pak jsme už zase měli navrch my. Jsem rád, že jsme tuhle náročnou premiéru zvládli a budeme se prát o další body. Kluci dokázali, že na to mají a že můžou vyhrát nad kýmkoliv," poznamenal kouč domácích Marek Černoch pro klubový web.

Tabulku divize A stále vede Benešov i přesto, že v této sezoně poprvé odešel poražený. Nestačil na Tachov v poměru 0:2.

Výsledky 16. kola: ZČE Plzeň - Český Krumlov 2:0, Písek - Milevsko 3:0, Zličín - Rokycany 0:0, Hořovicko - Čížová 1:1, Sušice - Hvězda Cheb 1:1, Doubravko - Táborsko B 3:0, Tachov - Benešov 2:0, Jindřichův Hradec - Nová Ves 5:0.

1. SK Benešov 16 12 3 1 25:9 39
2. FC Písek 16 11 3 2 40:16 36
3. TJ Sokol Nová Ves pod Pleší 16 11 2 3 48:21 35
4. FK Tachov 16 9 1 6 43:26 28
5. FC Rokycany 16 8 4 4 25:14 28
6. FK Hořovicko 16 8 2 6 27:18 26
7. FK Slavoj Český Krumlov 16 8 2 6 28:23 26
8. FC MAS Táborsko B 16 8 1 7 25:24 25