Ondřej Palát (18) slaví se spoluhráči z Tampy Bay svůj gól.

Ondřej Palát (18) slaví se spoluhráči z Tampy Bay svůj gól. | foto: AP

Palát řádil za Tampu Bay, Hemský znova asistoval u tří gólů Ottawy

• 19
Jeden ze svých nejvydařenějších zápasů začínající kariéry v hokejové NHL v pondělí odehrál Ondřej Palát. Reprezentační útočník nechyběl u žádné branky Tampy Bay - dvakrát se trefil sám, jednou asistoval. Za hosty z Phoenixu vstřelil gól i Martin Erat a za smírného stavu 3:3 si v rozhodujících penaltách vzal hlavní slovo pro změnu Radim Vrbata. Dařilo se i Aleši Hemskému, podruhé za sebou nasbíral tři asistence.

V zápase mezi Tampou Bay a Phoenixem ze sedmi branek, včetně rozhodující penalty, Češi figurovali dohromady u šesti gólových akcí. Nejvíce byl vidět domácí mladík Ondřej Palát, jenž se na remíze 3:3 z řádné hrací doby podílel bilancí (2+1).

1. Jaromír Jágr (NJD), 65z. - 55b. (20+35)
2. David Krejčí (BOS), 64z. - 55b. (16+39)
3. Jakub Voráček (PHI), 64z. - 47b. (18+29)
4. Jiří Hudler (CGY), 62z. - 44b. (14+30)
5. Radim Vrbata (PHX), 63z. - 43b. (18+25)
6. Ondřej Palát (TBL), 65z. - 42b. (17+25)
7. Patrik Eliáš (NJD), 50z. - 42b. (14+28)
8. Martin Hanzal (PHX), 55z. - 37b. (15+22)
9. T. Plekanec (MTL), 66z. - 35b. (17+18)
10.M. Židlický (NJD), 64z. - 35b. (10+25)

Rodák z Frýdku-Místku, jenž na konci března oslaví své 23 narozeniny, nejprve v 12. minutě asistoval u otevírací trefy při hře v oslabení z hole Tylera Johnsona. V prostředním dějství pak těsně před druhým odchodem do kabin poslal Lightning podruhé do průběžného vedení 2:1.

A když ve třetí dvacetiminutovce Coyotes otočili skóre zásahy Mikkela Boedkera a Martina Erata, pro kterého to byl premiérový střelecký zápis po přestupu do Phoenixu a celkově teprve druhý gól sezony, přihlásil se Palát o slovo v zápase potřetí.

Běžela poslední minuta řádné hrací doby a Tampa Bay usilovala o vyrovnání s šesti hráči v poli. Časomíra se zastavila na 59 minutách a 22 vteřinách, kdy Palát z bezprostřední blízkosti branky Mikea Smitha po pohotové přihrávce Valtteri Filppuly docílil své 17. branky sezony.

O vítězi duelu, do nějž vinou zranění nezasáhli domácí bek Radko Gudas společně s hostujícím centrem Martinem Hanzalem, tak rozhodoval až penaltový rozstřel. Ten z hlediště po nedávném ukončení kariéry sledoval z pozice skauta Rangers Václav Prospal. Z pěti představených exekutorů se prosadil pouze Radim Vrbata. Na brankáře Bena Bishopa vyzrál svou klasickou kličkou do bekhendu.

Hemský podruhé za sebou nasbíral tři asistence

Ve skvělých výkonech po přestupu z Edmontonu do Ottawy pokračuje útočník Aleš Hemský. Podruhé za sebou si připsal na konto tři asistence.

Poprvé se mu takto zadařilo v sobotu při výhře 5:3 proti Winnipegu a bilanci si zopakoval i v pondělí při domácí konfrontaci s Nashvillem.

Po akcích českého reprezentanta za Senators ve třetí třetině umazali ztrátu 0:3 střelci Jared Cowen, Marc Methot a Jason Spezza.

Posledně jmenovaný kapitán Ottawy trefil svému týmu prodloužení v čae 58:53.

Rozhodující akci utkání však v 64. minutě přeci jen předvedli hosté, když na gólové akce z řádné hrací doby od Nicka Spalinga, Craiga Smitha a Ericy Nyströma navázal talentovaný obránce Seth Jones.

Crosby třemi body zastínil Ovečkina

Hokejisté Pittsburghu se s celkovým ziskem 90 bodů vrátili do čela Východní konference před 89bodový Boston, když v pondělí uspěli na ledě rivalů z Washingtonu těsně 3:2. Domácí kapitán Alex Ovečkin tentokrát zůstal bez bodu, přičemž lídr Penguins Sidney Crosby si upevnil prvenství v produktivitě soutěže hned třemi zápisy.

Kanadský reprezentant asistoval u dvou branek kanonýra Chrise Kunitze a ve 4. minutě upravoval průběžné skóre na 2:1 pro Pittsburgh svou jubilejní 30. trefou sezony.

Premiéru v NHL si v dresu Washingtonu odbyl ruský talentovaný forvard Jevgenij Kuzněcov, jenž opustil tým KHL z Čeljabinsku a podepsal v zámoří dvouletou nováčkovskou smlouvu.

Zápas Dallasu s Columbusem přerušilo zkolabování Peverleyho

Smutná událost přerušila souboj Dallasu s Columbusem. Domácí útočník Rich Peverley zkolaboval na střídačce v průběhu první třetiny a byl převezen do nemocnice.

Rich Peverley z Dallasu během utkání s Columbusem.
Hokejisté Dallasu se sjeli ke střídačce, na které zkolaboval jejich spoluhráč...
Duel mezi Dallasem a Columbusem se překládá po kolapsu Riche Peverleyho.
Hokejisté Dallasu před zápasem s Columbusem. Rich Peverley stojí uprostřed.

Jedenatřicetiletý forvard Stars, jemuž už před sezonou lékaři objevili nepravidelný srdeční tep, vynechal celý přípravný kemp. V rozběhnuté sezoně však následně odehrál 62 zápasů s bilancí 30 bodů (7+23). V současné chvíli je již ve stabilizovaném stavu. Utkání bylo odloženo. Více ZDE.

Washington - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
4. Fehr, 29. Bäckström - 1. a 33. Kunitz, 4. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 506.

Ottawa - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
48. Cowen (Hemský), 51. Methot (Hemský), 59. Spezza (Hemský) - 29. Spaling, 30. Smith, 38. Nystrom, 64. Jones. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19 603.

Tampa Bay - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
40. a 60. Palát, 12. Johnson (Palát) - 22. McMillan, 43. Erat, 48. Boedker (Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Vrbata. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18 167.

Calgary - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
56. Cammalleri, 58. McGrattan - 5. Justin Williams, 10. Lewis, 48. Kopitar. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19 289.

Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
25. Mitchell, 40. Benoit, 63. Duchene - 36. a 38. Byfuglien (na druhou Frolík). Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 250.

Vancouver - NY Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)
16. Higgins, 25. H. Sedin, 29. Kesler, 50. Tanev - 42. Bailey, 44. Strome, 44. De Haan, 47. Nielsen, 51. Martin, 52. Lee, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18 910.

Anaheim - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
35. Perry - 17. Bozak, 20. Kessel, 24. Ranger. Střely na branku: 44:23. Diváci: 17 229.

Zápas Dallas - Columbus byl odložen kvůli kolapsu útočníka Dallasu Riche Peverleyho.