Dukla - Jihlava 0:3, hosté mdlého soupeře skolili po přestávce

• 4
V první půli si jihlavští fotbalisté ověřili, že domácí jsou v ofenzivě neškodní, a po přestávce už udeřili. Po chybách v obraně Dukly skórovali nejprve Jánoš a poté dvakrát Harba. Domácí mužstvo si za mizerný výkon nic jiného než porážku nezasloužilo. Jihlava venku vyhrála poprvé od září 2012, kdy zvítězila v Mladé Boleslavi.

Utkání sice začala lépe Dukla, která si vytvořila územní převahu, ale k ohrožení jihlavské branky se její hráči nedostávali. Hosté pozorně bránili, jenže ve 14. minutě je zachránilo břevno. Ze skrumáže do něj poslal míč Božič.

Hosté odpovídali opatrně, jejich chabé střelecké pokusy domácího gólmana Radu neohrozily. A když poté po centru hlavičkoval Krejčí, míč prošel jen kolem Radovy "šibenice".

Domácím chyběl v útočné fázi moment překvapení a finální přihrávka, obě mužstva pak trápily spousty nepřesností. Když Jihlavští pochopili, že jim žádné velké nebezpeční nehrozí, začali se osmělovat, převzali iniciativu, ale na polovině Dukly si počínali také nepřesvědčivě.

K otevření skóre měl blízko ve 34. minutě domácí kanonýr Pospěch, jenže centr po úniku Engelmanna ho takřka na brankové čáře tak překvapil, že ani nestačil metr před brankovou čárou na míč zareagovat...

Druhý poločas otevřela domácí Dukla tragicky, když po devíti minutách prohrávala 0:2. Nejprve ztratil míč Berger a tuto chybu potrestal gólem Jánoš, vzápětí opět po chybě, tentokrát Gedeonově, šli na brankáře Radu dva protihráči a Harba tento útok zakončil obloučkem přes vyběhnuvšího gólmana!

Dukle potom nepomohlo ani dvojí střídání a zákonitým vyústěním jejího nebohého představení byl další gól v její síti, když po ideální Jánošově přihrávce přesně mířil opět Harba. A domácí se  dvacet minut před koncem už na odpor nezmohli. Naopak šest minut před koncem mohl domácí dorazit Přeučil, avšak Rada míč se štěstím vyrazil.

Pokud budou Pražané v podobném duchu pokračovat, o konečném třetím místu, o němž se před jarními odvetami na Julisce hodně mluvilo, se jim nemůže ani zdát.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37