TVRDÁ OBRANA. Matěj Vydra se zkouší utrhnout od bránícího Stefana Johansena. | foto: Michal Šula, MAFRA

S Rosickým a bez něj. To je prostě rozdíl, přemítal střelec Vydra

• 57
Desátý zápas, třetí gól. Fotbalový útočník Matěj Vydra ke dvěma loňským trefám v kvalifikaci v Arménii ve středu za národní mužstvo přidal i branku v přípravě. Dlouho se zdálo, že proti Norsku bude vítězná... Nebyla.

"Je mi líto, že jsme to neudrželi," posteskl si jedenadvacetiletý útočník West Bromwiche Albion po remíze 2:2. V první půli nastoupil na hrotu, po přestávce hrál levého záložníka.

Těší vás aspoň gól, kterým jste v závěru půle český tým poslal do vedení 2:1?
Sice jsem to do brány tak nějak doklepl, ale každý gól se počítá a je pro mě důležitý. V sobotu máme doma Manchester United, tak doufám, že to trenér viděl.

Nemuselo zůstat u jednoho, předtím jste měl velkou šanci...
Nemuselo, lízlo to břevno. Moc jsem tu střelu zvedl. Jasná moje chyba, že jsem bránu překopl. Kdybych to dal po zemi, tak gólman nemá šanci.

Vedli jste, ale druhou půli jste příliš nezvládli. Souhlasíte?
Je to smutné, ale prostě soupeř hrál líp. Oni byli vlastně lepší i v první půli, chodili nám tam sami na bránu. Když v poločase odešel Tomáš Rosický, tak nás po přestávce přehrávali. Nechci to svádět na to, že odešel a nedařilo se. Ale bylo prostě znát, když byl na hřišti on a když pak už tam nebyl. Hráli jsme jiný fotbal.

Ale rozpačitý výkon jste předváděli i ve chvíli, kdy Rosický na hřišti ještě byl.
Věděli jsme, že nás budou hodně napadat, takže jsme to chtěli roztáhnout do strany na krajní beky a Tomáš Hübschman se bude stahovat mezi stopery. Ale oni s tím počítali a mezihra nám nešla. Nemůžeme být spokojení. Kdybychom druhou půli zvládli líp, tak jsme vyhráli.

Co vám chybělo nejvíc?
Že jsme nedotáhli slibné brejky. Kdybychom dali na tři jedna, tak bylo po zápase. Ale my to nedokázali. Norové pořád cítili šanci na vyrovnání. Ke konci aspoň mně docházely síly, nestíhal jsem se vracet. Útočili po mé straně a měli šance.

Přitom vyrovnali po střele z velké dálky, to ani příležitost nebyla. Je kvůli tomu vaše zklamání větší?
Remíza nás samozřejmě těšit nemůže. Byl plný barák, za to fanouškům děkujeme. Pod panem Vrbou jsme chtěli začít vítězně, bohužel to nevyšlo. Doufejme, že to zlepšíme.