Slavia - Dukla 2:1, malé derby rozhodla první půle, trefil se i Necid

• 48
Fotbalisté Slavie v závěru čelili velkému náporu Dukly, ale nakonec odolali. Třetí tým tabulky v předehrávce 18. kola první ligy tak prohrál na hřišti třináctého 1:2 především proto, že propadl v prvním poločase, kdy na Slavii nestačil a dostal dva góly.

Po přestávce se hosté zlepšili, pomohlo mu i vyloučení Vošahlíka. Tři minuty před koncem snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

Slávisté napravili dojem z výprasku 1:5 v Olomouci. O domácím vítězství rozhodli už v prvním poločase Smejkal a Necid.

Oba střelci v Edenu pouze hostují, Smejkal z  Mladé Boleslavi a Necid z CSKA Moskva.

"Hrajeme o záchranu, takže to byl z našeho pohledu takový účelový výkon. Ten 'krasofotbal' z Olomouce jsme dneska nehráli a to přineslo ovoce. Musím mužstvo pochválit, že to odbojovalo a vydřelo. V deseti to bylo hodně těžké a ustáli jsme to," řekl slávistický trenér Miroslav Koubek.

První šanci zápasu měl v 10. minutě hostující Mareš, poté sudí Franěk odpustil Slavii penaltu, když Smejkal stáhl za dres Pospěcha. A za chvíli se rozvlnila síť Dukly. Po rohu ve 14. minutě se prodral k hlavičce domácí Smejkal a skóre zápasu otevřel.

Jinak vcelku vyrovnaný zápas příliš kvalitního fotbalu nenabídl, obě mužstva kupila v rozehrávce chybu za chybou, líbivá plynulá akce byla krajně nedostatkovým zbožím. S končící půlhodinou se dostal ke střele hostující Pospěch, ale slávistický brankář Čontofalský míč kryl. Pokud se v šestnáctkách vůbec něco dělo, většinou to bylo při skrumážích po rohových kopech.

Fotbalová lahůdka přišla až těsně před přestávkou. Šikovný a hbitý Boudjemaa vystihl na polovině hřiště špatnou rozehrávku Dukly, s míčem zasprintoval a nádhernou kolmicí uvolnil do šance nabíhajícího Necida. A domácí útočník pohotovou křížnou střelou gólmana Radu překonal.

Úroveň hry se ve druhé půli nijak nezvedla. Útočné akce se střídaly na obou stranách, ale ke gólovému zakončení nevedly. Domácí Zmrhal pálil vedle, hostující Pospěch sice Čontofalského přeloboval, ale vracející se Gecov míč do prázdné branky nepustil.

Dukle nepomohlo ani dvojí střídání, po přestávce někdejší slávista Milan Černý nahradil Bergera a po hodině hry nastoupil Koval místo Kaloudy. Dvacet minut před koncem se ze hřiště musel poroučet po druhé žluté kartě domácí Vošahlík.

V závěru měli slávisté dvakrát velké štěstí, z toho jednou je zachránil zázračným zákrokem brankář Čontofalský při nepovedeném odkopu Škody. Nakonec se však přece jen trefil hlavou hostující Pospěch, ale na vyrovnání už hosté neměli čas.

"Myslím, ze jsme prohráli naprosto zbytečně. Když mužstvo začalo hrát to, čeho je schopno, tak jsme Slavii přehrávali. Bohužel už to bylo za stavu 0:2. Dneska je výsledek takovým trestem za náš výkon v první půli, kdy jsme nedůsledností nebo až bohorovností udělali několik chyb ve hře a v úvodu jsme byli podráždění a zbytečně jsme faulovali," poznamenal hostující kouč Luboš Kozel.