Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey si hlídá puk před Daltonem Proutem z

Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey si hlídá puk před Daltonem Proutem z Columbusu. | foto: AP

Eliáš s Jágrem táhli New Jersey za výhrou, Hanzal dal gól Pavelcovi

• 21
První zápas po olympijské přestávce hokejistům New Jersey vyšel skvěle. I díky produktivitě českého útočného dua, Patrik Eliáš (1+2) - Jaromír Jágr (1+0), na domácím ledě přehráli Columbus výsledkem 5:2. V dalších zápasech NHL slavil vstřelený gól ještě Tomáš Fleischmann z Floridy a Martin Hanzal, jehož Phoenix ale nakonec v nájezdech podlehl Winnipegu s Ondřejem Pavelcem v brance.

Díky výhře 5:2 nad Columbusem se hokejisté New Jersey se shodným ziskem 63 bodů v těsném boji o postupové pozice do play-off Východní konference dotáhli právě na své poslední soupeře.

1. Jaromír Jágr (NJD), 60z. - 50b. (18+32)
2. David Krejčí (BOS), 58z. - 50b. (13+37)
3. Jiří Hudler (CGY), 59z. - 43b. (14+29)
4. Radim Vrbata (PHX), 57z. - 40b. (15+25)
5. Jakub Voráček (PHI), 60z. - 40b. (15+25)
6. Martin Hanzal (PHX), 53z. - 37b. (15+22)
7. Patrik Eliáš (NJD), 45z. - 36b. (12+24)
8. Ondřej Palát (TBL), 59z. - 35b. (14+21)
9. T. Plekanec (MTL), 61z. - 34b. (17+17)
10.M. Frolík (WPG), 60z. - 30b. (12+18)

Mezi tři hvězdy utkání se zařadili oba čeští útočníci Devils. Nejvýše zámořští novináři ocenili výkon dvougólového Adama Henriqua a post druhé a třetí hvězdy patřil Jaromíru Jágrovi (1+0) s Patrikem Eliášem (1+2).

Jágr v 8. minutě využil přesilovou hru, když dorážkou vlastní střely zpoza branky chytře odrazem od brankáře Sergeje Bobrovského využil přesilovou hru. Dosáhl tak své 18. trefy sezony a celkově 699. kariéry.

Asistenci si připsal Eliáš, jenž v dalším průběhu ještě skvělou přihrávkou vyslal do brejku Henriqua. Ten velkou šanci při hře v oslabení ze 40. minuty proměnil a poslední slovo si pak vzal v samotném závěru ještě sám Eliáš zakončením do prázdné branky. Třebíčský rodák původně chtěl dalším pasem vybídnout k hattricku najíždějícího Henriqua, puk se však odrazil od bránícího hráče Columbusu a skončil v brance.

Vrbata s Hanzalem bodovali, výhru ale nakonec slavil Pavelec

Český reprezentační gólman Ondřej Pavelec byl jednou z klíčových postav Winnipegu při domácí výhře 3:2 po samostatných nájezdech nad Phoenixem.

Kladenský odchovanec během 65 minut hry kryl 34 z 36 střel soupeře a v rozhodujícím penaltovém rozstřelu pochytal tři ze čtyř nájezdů, když mimo jiné vyzrál i na krajana Radima Vrbatu. Za svůj výkon byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Skóre otevřel ve 13. minutě za asistence Vrbaty švédský obránce Phoenixu Oliver Ekman-Larsson. Winnipeg následně otočil vývoj díky zásahům Blaka Wheelera a Bryana Littla.

Hosté se vrátili do hry až vyrovnáním z 47. minuty, kdy bekhendovou dorážkou z bezprostřední blízkosti branky srovnal na 2:2 Martin Hanzal.

Fleischmann s Eratem bodovali ve vzájemném duelu

Z českých hokejistů slavil ve čtvrtečních zápasech vstřelenou branku ještě Tomáš Fleischmann, jenž v 16. minutě souboje Floridy s Washingtonem snížil za domácí Panthers průběžný stav na 1:2. Své šesté trefy sezony docílil zakončením z prostoru mezi kruhy po skvělém pasu od Jesse Winchestera.

Ve druhém dějství se do statistik zapsal i hostující Martin Erat, jenž k jednomu gólu přidal již svou v pořadí 22. asistenci sezony. Hlavně díky tříbodovému výkonu kapitána Alexe Ovečkina (1+2) Washington nakonec zvítězil těsně 5:4. Rozdílovou akci zařídil v 56. minutě právě ruský reprezentant, jenž si 41. brankou sezony upevnil vedení mezi střelci NHL.

Plekanec asistoval u vyrovnávající trefy Montrealu

Skvělý zápas plný gólů byl k vidění v Pittsburghu, kde zavítal slavný Montreal. I díky asistenci Tomáše Plekance dokázali hostující Canadiens v 55. minutě srovnat stav na 5:5 a vynutili si tak prodloužení a následné nájezdy, ve kterých proti favorizovaným Penguins dokonal obrat útočník David Desharnais.

První hvězdou duelu byl zvolen montrealský Daniel Briere, jenž si vylepšil konto třemi body (2+1), a nejvíce se blýskl zmiňovaným vyrovnáním ze závěru řádné hrací doby. Lídr produktivity soutěže Sidney Crosby si připsal dva zápisy (1+1) stejně jako další tři spoluhráči z Pittsburghu v osobách Jamese Neala, Olli Määtty a Brandona Suttera.

Pavelski hattrickem sestřelil Philadelphii

Deset gólů během šedesáti minut hry bylo k vidění i ve Philadelphii. K nelibosti domácího publika však slavili častěji hosté ze San Jose. Především díky třem zásahům útočníka Joa Pavelskiho si Sharks odvezli vysokou výhru 7:3. Blízko hattricku byli také Logan Couture a Raffi Torres, oba autoři dvou branek. Český útočník Martina Havlát zůstal bez bodu, stejně jako domácí Jakub Voráček.

New Jersey - Columbus 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
9. a 40. Henrique (na druhou Eliáš), 7. Clowe, 8. Jágr (Eliáš), 60. Eliáš - 12. Anisimov, 32. Gáborík. Střely na branku: 35:19. Diváci: 15.185.

NY Islanders - Toronto 5:4 v prodl. (2:1, 0:0, 2:3 - 1:0)
16. a 17. Grabner, 53. a 58. Lee, 62. Višňovský - 7. Kessel, 49. Ranger, 52. Phaneuf, 54. Lupul. Střely na branku: 35:22. Diváci: 13.922.

NY Rangers - Chicago 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky
: 11. Brassard, 56. Nash - 60. Regin. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18.006.

Philadelphia - San Jose 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
1. Meszároš, 11. Schenn, 53. Read - 25., 31. a 35. Pavelski, 5. a 40. Torres, 31. a 45. Couture. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.879.

Pittsburgh - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
9. Neal, 16. Engelland, 31. Määttä, 48. Sutter, 53. Crosby - 27. a 55. Briere (na druhou Plekanec), 5. Gallagher, 32. Pacioretty, 48. Jemelin, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.636.

Edmonton - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
3. Granlund, 30. Veilleux, 50. Heatley. Střely na branku: 21:21. Diváci: 16.839.

Florida - Washington 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky
: 21. a 50. Boyes, 16. Fleischmann, 49. Shore - 6. a 40. Brouwer, 9. Laich, 24. Bäckström (Erat), 56. Ovečkin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 14.180.

Nashville - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
33. Cullen, 34. Josi, 54. Hornqvist - 6. a 10. St. Louis (na první Palát). Střely na branku: 29:16. Diváci: 17.113.

Winnipeg - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
15. Wheeler, 39. Little, rozhodující sam. nájezd O. Jokinen - 13. Ekman-Larsson (Vrbata), 47. Hanzal. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 29:36. Diváci: 15.004.

Dallas - Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
4. Seguin, 7. Dillon, 39. Jamie Benn, 60. Eakin - 43. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 34:30.

Calgary - Los Angeles 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
4. Brown, 44. King. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.289.

Ottawa - Detroit 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Branky
: 25. Ryan - 12., 14. a 24. Franzén, 11. Sheahan, 19. Jurčo, 26. Tatar. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.931.