Hokejisté Buffala slaví gól. Zleva Alexander Sulzer, Christian Ehrhoff (10),...

Hokejisté Buffala slaví gól. Zleva Alexander Sulzer, Christian Ehrhoff (10), Matt D'Agostini (27) a Steve Ott. | foto: AP

Buffalo skvělým finišem otočilo zápas proti Bostonu, Češi nebodovali

• 10
Nejproduktivnější Čech dosavadního průběhu sezony NHL, centr David Krejčí, na středeční zápas na ledě Buffala rozhodně nebude vzpomínat v dobrém. Se svými parťáky z elitní formace si odnesl do tabulky +/- tři minusové zápisy a jeho Boston po inkasovaných gólech z 60. a 61. minuty poslednímu týmu soutěže podlehl 4:5 po prodloužení. Neprosadil se ani Tomáš Plekanec, jehož Montreal padl s Detroitem 1:2PP.

Den po vydřeném vítězství 3:2 nad Carolinou, proti které rozhodl brankou z času 59:16 obránce Christian Ehrhoff, v tabulce NHL suverénně poslední hokejisté Buffala překvapili další výhrou po gólech ze samotného závěru.

Tentokrát si Sabres vyšlápli na silný Boston. V úvodních čtyřiceti minutách duelu sice favorit musel hned dvakrát dotahovat náskok domácích, za stavu 1:0 a 3:1 však vždy dokázal srovnat krok. Když pak v 50. minutě Milan Lucic využil přesilovou hru a poslal Bruins poprvé do vedení, vše směřovalo k úspěchu Bostonu.

S tím ale nesouhlasil domácí forvard Matt Moulson, jenž si vyrovnávací trefou z času 59:07 vynutil prodloužení.

Z něj pak uběhlo jen dalších 22 vteřin a velký obrat byl dokonán poté, co se přes pomalu se vracejícího Zdena Cháru rychlostně prosadil Matt D'Agostini.

"Soupeř ho překvapil. V každém případě ten puk měl rozhodně odehrát," hodnotil rozhodující okamžik zápasu trenér hostí Claude Julien, jenž kromě zaváhání Cháry nemohl být spokojen ani z počínáním elitní formace.

Centr David Krejčí s křídly Jarome Iginlou a Milanem Lucicem si odnesli do tabulky +/- hodnotu -3.

Detroit zvítězil na ledě Montrealu

Stejně jako Buffalo i hokejisté Montrealu zvládli dramatický závěr řádné hrací doby a při hře s odvolaným brankářem si v čase 59:31 vyrovnáním na 1:1 vynutili prodloužení. Střelcem důležité branky byl domácí kapitán Brian Gionta, jenž tak umazal úvodní trefu Detroitu v podání Todda Bertuzziho z přesilovky v 15. minutě.

V nastavení ovšem udeřili podruhé hosté z Detroitu. V 65. minutě utkání rozhodl švédský útočník Gustav Nyquist, jenž tak zařídil, že jubilejní 3000. venkovní start v klubové historii Red Wings bude vítězný.

Před startem zápasu vyprodaná aréna Bell Centre hlasitě aplaudovala celkově 12 přítomným členům zlatých olympijských výprav Kanady v mužské i ženské kategorii. Největší ovace si vysloužila autorka dvou finálových branek Marie-Philip Poulin a hvězdy domácích Canadiens obránce P.K. Subban a brankář Carey Price, jenž ale vinou zranění nenastoupil. Diváci neopomněli ani hostujícího kouče Mika Babcocka.

Los Angeles přestřílelo Colorado

Desetigólová přestřelka byla k vidění v Coloradu, odkud si odvezli dva body po výsledku 6:4 hokejisté Los Angeles. Hlavní hvězdou střetnutí byl s bilancí (2+1) hostující centr Anže Kopitar. Na slovinského reprezentanta navázali s dvoubodovým příspěvkem (1+1) ještě Jeff Carter a Justin Williams.

"Dva rychlé góly ze závěru druhé třetiny byly klíčové. Přenesli jsme to i do třetího dějství, ve kterém nám v úvodu pomohla i přesilovka," komentoval vývoj zápasu Kopitar. Kings i díky jeho přičinění góly z 37. a 39. minuty srovnali stav na 4:4 a v třetí třetině završili obrat zásahy z 44. a 60. minuty. Rozdílovou branku zařídil v přesilové hře právě zmiňovaný Kopitar.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
4. Girgensons, 27. Myers, 30. Flynn, 60. Moulson, 61. D'Agostini - 11. Kelly, 32. Chára, 38. Marchand, 50. Lucic. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 070.

Montreal - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
60. Gionta - 15. Bertuzzi, 65. Nyquist. Střely na branku: 20:30. Diváci: 21 273.

Colorado - Los Angeles 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
12. O'Reilly, 17. Parenteau, 29. McGinn, 36. Benoit - 37. a 44. Kopitar, 6. Regehr, 21. Stoll, 39. Carter, 60. Justin Williams. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16 754.

Vancouver - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)