O vítězství Buffala nad Carolinou rozhodl v poslední minutě Christian Ehrhoff.

O vítězství Buffala nad Carolinou rozhodl v poslední minutě Christian Ehrhoff. | foto: Reuters

NHL po olympijské pauze ožila výhrou posledního Buffala nad Carolinou

• 4
Hokejová NHL se po dvoutýdenní přestávce rozjela zápasem přeloženým kvůli sněhové bouři, ve kterém v tabulce poslední Buffalo na domácím ledě zdolalo Carolinu 3:2. První hvězdou byl domácí brankář Ryan Miller. Americký reprezentant pochytal 36 střel a navrch přidal dvě gólové asistence u tref obránce Christiana Ehrhoffa.

Pouhý den po návratu do Buffala z pro USA nevydařeného turnaje v Soči nedal brankář Ryan Miller na svém výkonu nic znát.

Proti Carolině pochytal 36 z 38 ran a navrch přidal dvě přihrávky. Za své počínání, jímž výrazně přispěl k vítězství Sabres 3:2, byl právem zvolen první hvězdou utkání, které může být jedno z jeho posledních v daném dresu. Před blížící se uzávěrkou přestupů bude totiž o Millera velký zájem.

Pod dva ze tří gólů Buffala se podepsal německý obránce Christian Ehrhoff. Nejprve otevřel skóre využitou přesilovkou z 26. minuty a v čase 59:16 zařídil rozhodující akci.

V obou případech mu asistoval zmiňovaný Miller, kterého Carolina z vysokého počtu 38 ran dokázala překonat jen dvakrát díky Ericu Staalovi a Alexi Sjominovi. České útočné duo v sestavě Hurricanes, Jiří Tlustý (čas na ledě 17:36, 5 střel) a Radek Dvořák (čas na ledě 10:21, 2 střely), se neprosadilo.

Výsledek:

Buffalo - Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
26. a 60. Ehrhoff, 53. Ennis – 37. E. Staal, 56. Sjomin. Střely na branku: 18:38. Diváci: 18 719.