Příbram - Bohemians 1:0, souboj sestupem ohrožených rozhodl Řezníček

• 1
Také po 17. kole první ligy zůstanou na posledním místě fotbalisté Bohemians 1905. V záchranářském duelu na hřišti Příbrami totiž podlehli 0:1, po půlhodině o tom rozhodl útočník Jakub Řezníček. Středočeši si v boji o setrvání v nejvyšší soutěži naopak výrazně polepšili. "Klokani" nevyhráli podeváté za sebou.

Souboj týmů bojujících o záchranu sliboval spíše urputný boj, ovšem fanoušci měli možnost vidět ofenzivní podívanou. Už ve čtvrté minutě skórovala po standardní situace lednová akvizice hostů Kuklys, ale sudí odmávali ofsajd.

Následné minuty pak patřily domácí Příbrami. Nejprve Zemanův centr propadl až na tyč a Řezníčkovu dorážku skvěle zlikvidoval brankář Berkovec. Hned vzápětí pak Zeman nastřelil hlavou břevno.

Bohemians odpověděli znovu po standardní situaci, kdy Brabec po dobrém náběhu našel Lietavu, ale jeho střela v pádu nebyla dost důrazná. Krátce na to slovenský útočník zdálky pálil mnohem lépe, ale těsně vedle.

Klíčový okamžik přišel ve 34. minutě. Po chybě v rozehrávce Bohemians se míč dostal k Řezníčkovi, ten se kličkou zbavil zkušeného stopera Brabce a trefil se z dvaceti metrů do šibenice. Byl to jeho první ligový gól po 15 měsících.

"Zamotalo se mi to mezi nohy a dal jsem tím obránci housle. Chtěl jsem si to kopnout kolem něj a dopadlo to takhle, ještě že tak," přiznal Řezníček po utkání, že mu pomohla i náhoda. "Snad jsem to prolomil a teď se chytím," dodal domácí útočník.

"Řezníček dnes zahrál dobře, dostal se do několika šancí. Už dřív byl svou pracovitostí prospěšný, ale nebyl gólový. Přišlo to až dnes a zařídil nám důležité body," těšilo trenéra Petra Čuhela. Příbram měla ještě do poločasu dobré šance Jugase a Mišůna, ti však skóre nenavýšili.

Po změně stran střílel těsně vedle Hora, na druhé straně neuspěl v pádu Řezníček, celkově však tempo z první půle opadlo. Bohemians si sice v poslední dvacetiminutovce vytvořili převahu, ale bez větší šance, když centry nenacházely jejich útočníky.

"Ve druhé půli nám dělala problém ofenziva. Přestali jsme hrát po stranách a Lietavu to postupně kvůli naší hře tahalo více do středu hřiště, kde není tak nebezpečný," řekl trenér Bohemians Jozef Weber. "Přitom až do gólu jsme měl z naší hry dobrý pocit. Musíme hrát tak jako dnes v prvních 30 minutách," dodal kouč Pražanů.