Znojmo - Jihlava 0:0, hosté vezou z venkovních hřišť teprve druhý bod

• 0
Druhý zápas jarní části fotbalové ligy na rozdíl od páteční předehrávky nudil. Nováček ze Znojma hrál bez branek s Jihlavou, která si veze ze hřišť soupeřů teprve druhý bod a mírně si polepšila v boji o záchranu. Na venkovní výhru čeká Vysočina už dvacet kol.

Znojmo si v brněnském azylu vypracovalo první velkou šanci už ve čtvrté minutě. Vašíček našel přihrávkou za obranu rozběhnutého Crnkiče, bosenský záložník ale už byl hodně blízko před Blažkem a zkušený brankář mu zmenšil střelecký úhel.

Znojmo se přes větší aktivitu a územní převahu do vyložených střeleckých pozic nedostávalo. Na konci poločasu vyzkoušel Blažkovu pozornost tvrdou ránou Srb Reljič, posléze těsně nad pálil Lacko.

"První poločas byl z naší strany špatný, v kabině jsme si k tomu také něco řekli. Chyběla tam aktivita a lepší pohyb," prohlásil na tiskové konferenci trenér hostů Petr Rada. "V prvním poločase jsme byli opticky lepší, ale nějakou šanci jsme si nevytvořili," zhodnotil kouč Znojma Leoš Kalvoda.

Po změně stran byla mnohem nebezpečnější Jihlava. Její povedenou akci z 55. minuty zakončil Koloušek nepřesnou střelou. Záložník Vysočiny se za chvíli opět ocitl ve slibné příležitosti, ale pokusem doprostřed branky gólmana Hrubého nepřekvapil.

Domácí nakonec museli poděkovat za bod Hrubému, který v poslední minutě vyrazil Kosakovu skákavou střelu i následnou Kukolovu dorážku.

"Druhá část už byla daleko lepší, i když zase to nebyl nějaký dobrý výkon, se kterým bych mohl být spokojen. Je pravda, že nakonec jsme se dostali v závěru do velké šance, kterou jsme bohužel nedokázali využít," konstatoval Rada.

Znojmo tak před pouhými osmi stovkami diváků ani napodruhé v tomto ročníku na Jihlavu nevyzrálo a po podzimním debaklu 0:4 znovu vyšlo střelecky naprázdno.

"Zklamaný jsem z útoku, který se prakticky do ničeho nedostal. Na druhou stranu obrana působila velice jistě a neudělala žádnou výraznější chybu. Bod bereme, snažíme se bodovat v každém zápase. Jako ztrátu tento výsledek neberu," dodal Kalvoda.