Jakub Voráček (vpravo) a Wayne Simmonds z Philadelphie po vstřeleném gólu v...

Jakub Voráček (vpravo) a Wayne Simmonds z Philadelphie po vstřeleném gólu v duelu se San Jose. | foto: AP

New Jersey potřetí v řadě neudrželo vedení, Voráček pečetil výhru

• 17
V boji o postup do play-off NHL je to může hodně mrzet. Hokejisté New Jersey s českými útočnými hvězdami - Jaromírem Jágrem a Patrikem Eliášem - v sestavě již potřetí v řadě v závěru řádné hrací doby inkasovali při hře soupeře bez brankáře a přišli tak o vedení. Naposledy se tomu stalo v domácím souboji s Coloradem, které góly z 59. a 61. minuty zvítězilo 2:1. Z Čechů se v pondělí prosadil jen Jakub Voráček, jenž gólem z 58. minuty pojistil výhru Philadelphie.

Ve čtvrtek New Jersey připravil o výhru v řádné hrací době Tyler Seguin gólem z 60. minuty. V následném prodloužení ale Dallas sestřelil v přesilovce Patrik Eliáš a Devils po výsledku 3:2PP brali oba body.

1. Jaromír Jágr (NJD), 57z. - 48b. (17+31)
2. David Krejčí (BOS), 54z. - 46b. (12+34)
3. Jiří Hudler (CGY), 55z. - 42b. (14+28)
4. Jakub Voráček (PHI), 57z. - 39b. (15+24)
5. Radim Vrbata (PHX), 53z. - 37b. (13+24)
6. Martin Hanzal (PHX), 50z. - 36b. (14+22)
7. Patrik Eliáš (NJD), 42z. - 33b. (11+22)
8. T. Plekanec (MTL), 56z. - 32b. (16+16)
9. Ondřej Palát (TBL), 55z. - 31b. (11+20)
10.M. Frolík (WPG), 56z. - 29b. (12+17)

V pátek již ovšem tolik štěstí neměli. Na ledě Nashvillu inkasovali opět v 60. minutě na 2:2 a v prodloužení završil obrat domácích Predators svým druhým zásahem kapitán Shea Weber.

Po volném víkendu New Jersey nastoupilo pro změnu v domácím prostředí, situace se však znova opakovala. Jediným rozdílem snad bylo, když si kouč Colorada Patrick Roy troufl odvolat brankáře Jean-Sebastiena Giguera už dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby. Risku mu vyšel, když jeho svěřenci srovnali na 1:1 nikoliv v poslední ale už v 59. minutě.

Úvodní trefu domácího Ryana Cartera z 19. minuty vymazal v čase 58:13 P.A. Parenteau. Z nastavení pak uběhlo pouze dalších 28 vteřin a bylo hotovo. Velký obrat Avalanche završil využitou početní převahou Ryan O'Reilly.

S pěti střeleckými pokusy byl nejaktivnějším hráčem Devils Jaromír Jágr. Patrik Eliáš s Markem Židlickým si připsali po jednom pokusu.

Voráček se připomněl vstřeleným gólem

Po sedmi zápasech, ve kterých posbíral jen tři asistence, se gólově připomněl Jakub Voráček. Kladenský odchovanec se své 15. trefy sezony dočkal v 58. minutě utkání na ledě San Jose, odkud si jeho Philadelphia odvezla výhru 5:2. První hvězdou večera byl zvolen kapitán vítězů Claude Giroux, autor tří bodů (1+2).

V dresu Sharks odehrál své třetí utkání po nedávném návratu z marodky útočník Martin Havlát, na bodový příspěvek ale zatím stále čeká. Pod obě trefy San Jose se podepsal Matt Nieto, jenž se prosadil v 8. a 13. minutě a zajistil tak domácím vedení po úvodní dvacetiminutovce 2:1.

Flyers o svém triumfu rozhodli až ve třetí třetině, kdy nasázeli celkově čtyři góly. Kromě zmiňovaného Voráčka, jenž se prosadil jako poslední v 58. minutě, skórovali Matt Read, Michael Raffl a Giroux.

Chicago uspělo na ledě Los Angeles

Obhájci Stanley Cupu z Chicaga v repríze posledního finále Západní konference zdolali domácí Los Angeles po výsledku 5:3 a připsali si svou teprve druhou výhru za posledních sedm startů. To Kings se nachází ještě ve větší herní krizi, když padli podeváté z posledních deseti startů.

Klíčovou postavou střetnutí byl útočník Blackhawks Patrick Kane, jenž figuroval u tří branek svých barev (2+1). Rovněž LA měli ve svém kádru tříbodového hráče, u všech gólových akcí domácích figuroval Slovinec Anže Kopitar (1+2).

V sestavě vítězů nechyběl český obránce Michal Rozsíval. Naopak pouze mezi nehrajícími náhradníky tentokrát figuroval slovenský olympionik Michal Handzuš, jenž čeká na vstřelený gól už od 27. prosince loňského roku.

Výsledky NHL

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
9. Ott, 20. Stafford - 1. Petry, 37. Schultz, 41. Hendricks. Střely na branku: 44:28. Diváci: 18 531.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
17. Gibbons, 62. Neal - 15. Da Costa. Střely na branku: 48:25. Diváci: 18 579.

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
22. a 60. Abdelkader. Střely na branku: 30:24. Diváci: 20 066.

New Jersey - Colorado 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
19. Carter - 59. Parenteau, 61. O'Reilly. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14 213.

San Jose - Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
8. a 13. Nieto - 5. Streit, 42. Read, 43. Raffl, 44. Giroux, 58. Voráček. Střely na branku: 22:28. Diváci: 17 562.

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
46. Perreault, 57. Getzlaf - 49. a 54. Foligno, 12. Johansen, 37. Umberger. Střely na branku: 36:33. Diváci: 14 044.

Los Angeles - Chicago 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
10. Doughty, 27. Kopitar, 52. Toffoli - 2. a 52. P. Kane, 9. Bickell, 34. Krüger, 48. Leddy. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 118.