Český gólman Michal Neuvirth v brankce Washingtonu. | foto: AP

Frolík trefil Winnipegu další body, Neuvirth s Eratem slavili výhru

• 8
V neděli byly v NHL na programu jen dva zápasy, oba již v odpoledních hodinách zámořského času. Z jedenáctigólové přestřelky s Detroitem vyšli po výsledku 6:5 po prodloužení úspěšně domácí hokejisté Washingtonu, za které si jednu asistenci připsal i Martin Erat. Brankář vítězů Michal Neuvirth kryl 25 střel. Ve druhém duelu vyhrál Winnipeg, tentokrát bez odpočívajícího Ondřeje Pavelce, díky trefě Michaela Frolíka těsně 2:1 v Montrealu.

Hokejisté Detroitu proti Washingtonu většinu zápasu jen dotahovali skóre. Domácí Capitals postupně vedli 2:0, 3:1 a 4:2. Red Wings se poprvé podařilo srovnat krok až v úvodu třetí třetiny, kdy vyrovnáním na 4:4 završil svůj premiérový hattrick kariéry v NHL útočník Gustav Nyquist.

1. Jaromír Jágr (NJD), 56z. - 48b. (17+31)
2. David Krejčí (BOS), 54z. - 46b. (12+34)
3. Jiří Hudler (CGY), 55z. - 42b. (14+28)
4. Jakub Voráček (PHI), 56z. - 38b. (14+24)
5. Radim Vrbata (PHX), 53z. - 37b. (13+24)
6. Martin Hanzal (PHX), 50z. - 36b. (14+22)
7. Patrik Eliáš (NJD), 41z. - 33b. (11+22)
8. T. Plekanec (MTL), 56z. - 32b. (16+16)
9. Ondřej Palát (TBL), 55z. - 31b. (11+20)
10.Michael Frolík (WPG), 56z. - 29b. (12+17)

V gólových hodech krátce na to pokračoval washingtonský Troy Brouwer. O tom, že se utkání protáhne až do prodloužení, ale v 47. minutě rozhodl Justin Abdelkader. Díky asistenci si k hattricku připsal čtvrtý bod večera produktivní Nyquist.

V nastaveném čase se pak proti pravidlům provinil hostující Brendan Smith, což se nakonec stalo Detroitu osudným. Washington využil svou třetí přesilovku v zápase, když se v pořadí 39. brankou sezony blýskl nejlepší střelec soutěže Alex Ovečkin.

Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal i Martin Erat, jenž stále čeká na první gól. Byla to již jeho 21 přihrávka sezony, díky čemuž vévodí ligové produktivitě hráčů s nulou na kontě vstřelených branek.

Frolík trefil rozjetému Winnipegu další výhru

Díky brance českého útočníka Michaela Frolíka ze 42. minuty uhráli hokejisté Winnipegu již osmou výhru z deseti zápasů pod vedeném nového kouče Paula Maurice.

Naposledy Jets, za které tentokrát na místo odpočívajícího Ondřeje Pavelce v brance nastoupil náhradník Al Montoya, uspěli výsledkem 2:1 na ledě Montrealu.

O výsledku Frolík rozhodl po rychlé souhře s kapitánem Andrew Laddem, když potrestali chybu v rozehrávce brankáře Carey Price. U jediné trefy Canadiens, kterou v závěru druhé třetiny srovnával na průběžných 1:1 kapitán Brian Gionta, si asistenci připsal český centr Tomáš Plekanec.

Výskedky NHL

Washington - Detroit 6:5 v prodl. (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)
8. a 34. Ward, 5. Chimera, 17. Carlson (Erat), 45. Brouwer, 63. Ovečkin - 12., 39. a 41. Nyquist, 34. Tatar, 47. Abdelkader. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 branek a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 506.

Montreal - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
38. Gionta (Plekanec) - 30. Enström, 42. Frolík.  Střely na branku: 31:35. Diváci: 21.273.